Grawitacja Sport Academy zdobywa złoto na Mistrzostwach Europy w Słowenii
Wielki sukces Grawitacja Sport Academy na międzynarodowej scenie tanecznej! Zawodnicy klubu zdobyli prestiżowe nagrody na Mistrzostwach Europy IDO oraz Pucharze Europy, potwierdzając swoją pozycję w czołówce europejskiego tańca.

Triumfy na Mistrzostwach Europy IDO w Słowenii

W dniach 26 września - 3 października 2024 roku, Podčetrk w Słowenii był miejscem, gdzie odbyły się Mistrzostwa Europy IDO Jazz Dance, Ballet oraz Modern Contemporary 2024. To wydarzenie przyciągnęło ponad 3000 tancerzy z 27 krajów, a Grawitacja Sport Academy znów pokazała, że należy do światowej czołówki. Zawodnicy klubu wrócili z wieloma medalami, co świadczy o ich ciężkiej pracy i determinacji.

Wiktoria Wiśniewska - Mistrzyni Europy po raz drugi

W szczególności wyróżnia się młoda tancerka, Wiktoria Wiśniewska, która niedawno zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w kategorii Show Dance solo Female Children. Jej sukces z początku września został powtórzony w Słowenii, gdzie Wiktoria zdobyła złoty medal w kategorii Jazz Dance solo Female Children. Dodatkowo, na Pucharze Europy IDO, zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal w kategorii Performance Art. Improvisation solo Children, co tylko potwierdza jej wszechstronność i talent.

Podwójne medale dla Zuzanny Wilkoszewskiej

Nie mniej imponujący wynik osiągnęła Zuzanna Wilkoszewska, która również może poszczycić się tytułem Mistrzyni Europy IDO. Zuzanna zdobyła złoty medal w kategorii Ballet Open Classical solo Female Junior 1, a także brązowy w kategorii Ballet Repertuar solo female Junior 1. Sukcesy te są wynikiem nie tylko talentu, ale także ciężkiej pracy i zaangażowania, które wykazują zarówno zawodniczki, jak i ich choreografki, Aleksandra Maliszewska i Edyta Szczęsna.

Wszystkie te osiągnięcia są powodem do dumy dla całej społeczności Grawitacja Sport Academy oraz dla lokalnych miłośników tańca. Sukcesy naszych tancerzy na międzynarodowej scenie podkreślają, że polska szkoła tańca ma wiele do zaoferowania i jest na najwyższym światowym poziomie. Warto wspierać młodych artystów, którzy z pasją i zaangażowaniem reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej.