Tygrysy wchodzą do biblioteki w Głoskowie-Letnisku i robią wakacyjny szum

FOT. Biblioteka Piaseczno
W Filia Głosków-Letnisko lato nabiera pasków, a półki z książkami dostają zupełnie nowy, dziki charakter 🐯. Z myślą o dzieciach biblioteka przygotowała tygodniową zabawę, która łączy ruch, kolor i czytanie - dokładnie tak, jak lubią mali odkrywcy.
- Tygryskowe wyzwanie w Głoskowie-Letnisku rozkręca wakacje z książką
- Międzynarodowy Dzień Tygrysa staje się pretekstem do bibliotecznej przygody
Tygryskowe wyzwanie w Głoskowie-Letnisku rozkręca wakacje z książką
Na kalendarzu warto zaznaczyć 20-31 lipca, bo właśnie wtedy rusza tygrysowe wyzwanie. To prosta, ale fajnie pomyślana biblioteczna akcja, w której dzieci mogą nie tylko pobawić się przy stoliku, ale też wyjść z biblioteki z nową porcją książkowych pomysłów 📚.
W programie są cztery zadania, które dobrze składają się w wakacyjną całość:
- ułożenie tygrysowych puzzli przygotowanych przez bibliotekę,
- pokolorowanie obrazka tygrysa,
- wypożyczenie książki o tygrysach, kotach albo innych dzikich zwierzętach,
- poznanie ciekawostek o największym kocie świata.
To właśnie ten prosty zestaw sprawia, że zabawa nie kończy się na kolorowance. Dziecko najpierw coś układa, potem coś tworzy, a na końcu samo sięga po książkę. W bibliotece taki rytm działa najlepiej - bez pośpiechu, za to z małym efektem „chcę jeszcze jedną stronę” 🎨.
Międzynarodowy Dzień Tygrysa staje się pretekstem do bibliotecznej przygody
Cała akcja ma też swój mocny punkt odniesienia: 29 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tygrysa. I właśnie wokół tej daty Filia Głosków-Letnisko buduje wakacyjny przystanek dla dzieci, które lubią zwierzęta, zagadki i książki z odrobiną przygody.
Na uczestników czeka jeszcze drobny, ale miły bonus. Za udział w zabawie każdy dostanie naklejkę do Karty Odkrywcy w całorocznej akcji „Biblioteka(rz) bez tajemnic”. Dla wielu dzieci to pewnie właśnie taki detal robi największą różnicę - bo wakacyjna aktywność od razu staje się częścią większej bibliotecznej wyprawy.
Warto zajrzeć do Głoskowa-Letniska w tych lipcowych dniach i sprawdzić, jak wygląda tygrysowa wersja czytelniczego lata. Paski, zagadki i książki potrafią zrobić w bibliotece naprawdę niezły ruch 😊.
na podstawie: Biblioteka Piaseczno.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Biblioteka Piaseczno). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Liście, rytuały i smak Chin - Piaseczno zaprasza na herbaciane spotkanie

Finałowa potańcówka w Piasecznie przeniesiona na plac Piłsudskiego

Angielski dla dzieci w Złotokłosie - nauka przez zabawę

W Piasecznie zemsta smakuje inaczej - „Profesorka” w DKK z dreszczykiem

W Zalesiu Górnym młodzi czytelnicy wchodzą do „Cringe Club”

Pięciu bohaterów zamieszka w bibliotece. Wystawa w Piasecznie

Rodzinny powrót do korzeni. Katarzyna i Grzegorz starostami dożynek

Dariusz Nowak zostaje na dłużej w Szkole Podstawowej nr 5

Rowerowy piknik wraca do Piaseczna. Policjanci pokażą musztrę paradną

GPSZOK w Konstancinie nieczynny. Odpady trzeba przywieźć wcześniej

Nawłoć daje schronienie dzikom. Sierpień to czas koszenia

Dwa miejsca, dwie rocznice. Wrześniowe uroczystości w Piasecznie

Ginekolog w Piasecznie oferuje badania profilaktyczne i opiekę w ciąży

Wyciek danych milionów Polaków. W Konstancinie można zastrzec PESEL
Przydatne dane teleadresowe
- Apteki Zalesie Górne, gmina Piaseczno, powiat piaseczyński - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Dom Dzieci nr 2 w Pęcherach - kontakt, specjaliści i wsparcie dla wychowanków
- Apteki Góra Kalwaria, powiat piaseczyński - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Apteki Bielawa, gmina Konstancin-Jeziorna, powiat piaseczyński - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Apteki Sobików, gmina Góra Kalwaria, powiat piaseczyński - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Apteki Prażmów, powiat piaseczyński - adresy, telefony, godziny otwarcia
