Joga w szkole w Piasecznie - proste techniki dla nauczycieli na lekcje i świetlicę

2 min czytania
Joga w szkole w Piasecznie - proste techniki dla nauczycieli na lekcje i świetlicę

Praktyczne warsztaty w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Piaseczno pomogą nauczycielom wprowadzić oddech, relaks i uważność do codziennej pracy z uczniami. Zapisz się, miejsca są ograniczone.

  • Piaseczno zaprasza na szkolenie praktyczne i osadzone w klasie
  • Poznaj narzędzia które od razu wykorzystasz w szkole
  • Prowadząca łączy psychologię z praktyką jogi

Piaseczno zaprasza na szkolenie praktyczne i osadzone w klasie

W poniedziałek 29.09.2025 w Bibliotece Publicznej w Piasecznie (CEM) przy ul. Jana Pawła II 55 odbędzie się szkolenie prowadzone przez Agatę Ucińską. To część projektów finansowanych z Budżetu Obywatelskiego Gminy Piaseczno, skierowana do nauczycieli chcących w prosty sposób wspierać dobrostan swój i uczniów. Organizatorzy przypominają, że liczba miejsc jest ograniczona i wymagane są wcześniejsze zapisy.

Poznaj narzędzia które od razu wykorzystasz w szkole

Warsztat skupia się na praktycznych technikach oddechowych, relaksacyjnych i ruchowych, które można wdrożyć podczas lekcji, godzin wychowawczych czy zajęć świetlicowych bez dodatkowego sprzętu. Uczestnicy poznają metody regulacji emocji i wspierania koncentracji u dzieci i dorosłych oraz sposoby reagowania na stres i przeciążenie. Organizatorzy podkreślają, że program opiera się na ćwiczeniach sprawdzonych w salach lekcyjnych, świetlicach oraz w pracy terapeutycznej.

Prowadząca łączy psychologię z praktyką jogi

Prowadzącą jest Agata Ucińska — psycholożka, pedagożka, nauczycielka jogi i psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia. Ma dyplom podyplomowych studiów „Relaksacja i Joga” na AWF w Warszawie, ukończyła międzynarodowy kurs Trimurti Yoga (200h, akredytowany przez Yoga Alliance) i uczestniczyła w szkoleniach Strala Yoga. Na co dzień prowadzi zajęcia również w oddziale psychiatrycznym, łącząc wiedzę psychologiczną z praktykami regulacji układu nerwowego.

Informacje organizacyjne przypominają, że to szkolenie stacjonarne, a konkretne dane dotyczące sali zostaną przesłane uczestnikom po rejestracji. Zainteresowani mogą zgłaszać swój udział przez organizatora Fundacja AleKlasa.

na podstawie: UM Piaseczno.

Autor: krystian