Dzielnicowi z Posterunku Policji w Zalesiu Górnym w ramach obchodu rejonu służbowego zatrzymali 56-latka. Mężczyzna unikał zapłacenia grzywny nałożonej na niego w związku z popełnionym wykroczeniem. Sąd Rejonowy w Piasecznie zamienił jego grzywnę w wysokości 2000 zł na 10 dni aresztu.

Policjanci pełniący służbę na stanowisku dzielnicowego prowadzą codzienny obchód rejonu służbowego dbając o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Wczoraj w trakcie takiego obchodu dzielnicowi z Posterunku Policji w Zalesiu Górnym zatrzymali 56-latka, który okazał się być poszukiwanym przez Komisariat Policji I w Gorzowie Wielkopolskim. Jak się okazało Sąd Rejonowy w Piasecznie wydał wyrok, uznając mężczyznę za winnego popełnionego wykroczenia i tym samym skazał go na karę grzywny w wysokości 2000 złotych. Niestety nie spieszył się on z jej opłaceniem, to też kara grzywny została zamieniona na karę aresztu w wymiarze 10 dni.

Mężczyzna został doprowadzony do jednostki policji. W trakcie czynności poszukiwany oświadczył, że ma możliwość uiszczenia grzywny, a funkcjonariusze umożliwili mu wpłatę pieniędzy na konto wskazane przez sąd. Po sporządzeniu właściwej dokumentacji został zwolniony do domu.

 

asp. Magdalena Gąsowska