Tylko od początku tego roku mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłosili blisko 700 zagrożeń. Najczęściej zgłaszane są przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze potwierdzili i wyeliminowali do chwili obecnej ponad 200 zagrożeń. Pamiętaj - Ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania!

Poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania jest niezmiernie ważne i w dużej mierze możemy zadbać o nie sami informując policjantów o zagrożeniach. Dzięki zgłoszeniom naniesionym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, piaseczyńscy funkcjonariusze mogą nie tylko wsłuchiwać się w głos społeczeństwa i reagować tam, gdzie w odczuciu mieszkańców dochodzi do niepokojących zdarzeń ale też zapewnić jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa.

Tylko od początku tego roku mieszkańcy naszego powiatu zgłosili 677 zagrożeń. Na mapie najczęściej znajdowały się:

  • przekraczanie dozwolonej prędkości - 208 zgłoszeń
  • nieprawidłowe parkowanie - 181 zgłoszeń
  • spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym - 75 zgłoszeń
  • akty wandalizmu - 23 zgłoszenia
  • dzikie wysypiska śmieci - 21 zgłoszeń
  • grupowanie się nieletnich/demoralizacja - 19 zgłoszeń

Funkcjonariusze dotychczas potwierdzili i wyeliminowali 225 zagrożeń. Jest to najlepsze potwierdzenie tego, że w danym miejscu dochodziło do łamania przepisów i interwencja policji była wskazana.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest bezpłatną aplikacją, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób możesz zgłosić dane zagrożenie i przyczynić się tym samym do poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Każde takie zgłoszenie naniesione na mapę trafia do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu i w przypadku potwierdzenia jego eliminacją. Reaguj na zagrożenia!

Więcej na temat KMZB i jej obługi: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

 

asp. Magdalena Gąsowska

materiały: KSP/KGP