Nieubłaganie zbliża się jesień, a dni stają się coraz krótsze. O tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych dowiedziały się przedszkolaki biorące udział w spotkaniu z piaseczyńską policjantką. Dzięki "magicznej tubie" dzieci mogły poznać różnicę w widoczności pieszego z odblaskami oraz takiego który ich nie posiada. Było to dla nich zaskakujące doświadczenie.

Piaseczyńska policjanta zajmują się profilaktyką społeczną w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" od początku września odwiedza placówki oświatowe edukując dzieci z zakresu bezpieczeństwa. Tym razem gościła w Przedszkolu "Bajka" w Zalesiu Górnym. Dzieci biorące udział w spotkaniu mogły nie tylko przypomnieć sobie zasady przechodzenia przez jezdnię, ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, ale też dowiedziały się dlaczego noszenie elementów odblaskowych jest tak ważne. Dzięki wykorzystaniu "magicznej tuby" najmłodsi w bardzo obrazowy sposób mogli poznać różnicę w widoczności pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe oraz takiego, który ich nie posiada. Było to dla nich bardzo zaskakujące. W ten ciekawy sposób policjantka przekazała najmłodszym jak ważne, a zarazem łatwe jest dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze. Maluchy obiecały, że zdobytą wiedzą podzielą się z rodzeństwem oraz rodzicami.

Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani odblaskami, które odrazu znalazły się na kurtkach przedszkolaków, a nawet deszczowa pogoda nie przeszkadzała w tym by obejrzeć policyjny radiowóz i przez chwilę poczuć się jak "prawdziwy funkcjonariusz".

 

asp. Magdalena Gąsowska