Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Flirt opiera się na niezobowiązującej relacji dwojga osób. Nie musi być wstępem do dalszej znajomości. Zdaniem ekspertów bywa po prostu sposobem na umilenie sobie czasu oraz budowanie przyjemnej atmosfery w różnych sytuacjach. Postawą flirtu są słowa i gesty. Z uwagi na ich niedookreślenie, można mieć problem z odróżnieniem takiego zachowania od podrywu. Ten ostatni jest jednak bardziej oczywisty i co do zasady jego celem jest pogłębianie relacji. Tymczasem flirt pozostaje niewinnym zachowaniem, angażuje nawet ludzi będących w trwałych związkach z kimś innym.

Flirtowanie mową i gestem

Uważna rozmowa to podstawa flirtu

Po czym poznać, że flirt jest skuteczny? Po zainteresowaniu rozmówcy, który nie ucieka wzrokiem i jest skupiony na osobie, która z nim aktualnie flirtuje. Ważne jest, by był to dialog, a nie monolog. Niektórzy denerwują się rozmową z nieznajomym tak bardzo, że wpadają w słowotok. To błąd, ponieważ każdy chce czuć się ważny i słuchany. Poza tym najlepsze efekty we flirtowaniu odnoszą osoby do pewnego stopnia tajemnicze. Nie chodzi o to, by niczego o sobie nie powiedzieć. Pierwsze spotkanie warto jednak oprzeć głównie na pytaniach do drugiej strony. Istnieje też lista tematów, których lepiej wówczas unikać. Otwierają ją polityka oraz religia, niedopuszczalne jest także marudzenie czy opowiadanie o swoich poprzednich partnerach. Grunt to wyjść na osobę otwartą, której nieobce jest inteligentne poczucie humoru.

Gesty sprzyjające flirtowaniu

Sztywna czy zgarbiona postawa czynią flirtowanie z góry skazanym na niepowodzenie. Chcąc odnosić na tym polu sukcesy, warto zatem popracować nad prostymi plecami. Dłoni nie należy chować, ponieważ sygnalizuje to niedostępność. Flirt opiera się natomiast na kontakcie wzrokowym. Najczęściej podejmują go zainteresowane kobiety. Nie powinien być zbyt nachalny, warto jednak dać drugiej stronie pewność, że zwróciło się uwagę właśnie na nią. Znajomość mowy ciała pomaga nie tylko w nawiązywaniu kontaktu, ale również w odczytywaniu intencji partnera. Jeżeli kobieta bawi się włosami, to dobry znak. Podobnie jak niby przypadkowe dotykanie przez nią męskiego ramienia.

W przypadku mężczyzn objawem zainteresowania są chociażby rozszerzone źrenice czy wpatrywanie się w usta rozmówczyni. Wymowne jest też skierowanie ciała, głównie stóp. Kobieta wie, że zwróciła uwagę mężczyzny, jeżeli jego stopy są zwrócone w jej kierunku. W skutecznym flirtowaniu nie należy bagatelizować znaczenia gestów. Zwłaszcza że są one często nieświadomie wykonywane, a przez to bardziej szczere. W ramach opanowywania sztuki flirtu warto zatem uczyć się rozpoznawać oraz identyfikować takie drobne zachowania.

Flirt jest czymś, co jednym przychodzi łatwiej, a innym z większymi trudnościami. Tej sztuki można się jednak nauczyć oraz zdobywać w niej kolejne sprawności. Kluczowa jest tu otwarta postawa i gotowość podejmowania kolejnych prób. Nawet jeżeli początkowo nie przyniosą zamierzonych rezultatów, w pewnym momencie człowiek zaczyna dostrzegać drobne szczegóły, mówiące o zainteresowaniu drugiej strony.

Jeżeli szukasz więcej informacji o uwodzeniu i skutecznym flirtowaniu, sprawdź stronę https://www.uwodzenie.org/ - dowiedz się więcej o podrywie.