Mieszkańcy dyskutują o bezpieczeństwie podczas debaty w ratuszu

Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny zostali zaproszeni do rozmowy o bezpieczeństwie — spotkanie organizuje Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie razem z władzami gminy. Debata odbędzie się w Urządzie Miasta i Gminy i ma służyć nie tylko wymianie opinii, lecz także wypracowaniu konkretnych rozwiązań. To okazja, by usłyszeć, jakie działania planują służby i przedstawić swoje obserwacje.
- Debata w Urzędzie Miasta i Gminy
- Rozmowy o zagrożeniach i bezpieczeństwie w Konstancinie-Jeziornie
Debata w Urzędzie Miasta i Gminy
Spotkanie zaplanowano na 25 listopada w Urządzie Miasta i Gminy. Program został podzielony na dwie części: w godzinach 16.00–16.25 przewidziano debatę ewaluacyjną poświęconą postulatom zgłoszonym podczas ubiegłorocznego spotkania, natomiast o 16.30 rozpocznie się główna debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa. Organizatorem jest Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie we współpracy z władzami gminy.
W trakcie spotkania służby przedstawią dotychczasowe działania oraz plany interwencji. Będzie można porozmawiać o problemach zgłaszanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz o priorytetach pracy dzielnicowych.
Rozmowy o zagrożeniach i bezpieczeństwie w Konstancinie-Jeziornie
W debacie wezmą udział przedstawiciele gminy i służb — między innymi Michał Wiśniewski (burmistrz), insp. Wojciech Turek (komendant Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie), kom. Ewelina Ślęzak (komendant Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie) oraz Stanisław Grudzień (komendant Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie). Straż Miejska przedstawi swoje działania na rzecz porządku i bezpieczeństwa w gminie.
Poruszane tematy obejmą poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i przestrzeni publicznej, najczęściej występujące typy przestępstw, bezpieczeństwo na drogach oraz ochronę osób starszych. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, którzy chcą zgłosić obserwacje lub poznać konkretne plany działań.
Spotkanie ma charakter otwarty i ma służyć konstruktywnej wymianie informacji między mieszkańcami a służbami odpowiedzialnymi za porządek publiczny.
na podstawie: Gmina Konstancin-Jeziorna.
Ostatnie Artykuły

Nowy biuletyn gminy już w obiegu. W środku inwestycje i zmiany dla mieszkańców

Słoneczna Góra wraca na rynek. Na scenie tańce, koncerty i pomoc dla Nikoli

L16 wraca na stałą trasę. W Okrzeszynie znika objazd

Awanse, medale i pokaz musztry - tak świętowała policja w Piasecznie

Bezpłatne wakacyjne zajęcia w Kawęczynie i Słomczynie. Program zaskakuje zakresem

W szkołach pojawiły się materiały na wakacje. Rozmowa o bezpieczeństwie nabiera sensu

Autobusy L39 i L53 ominą skrzyżowanie w Piasecznie. Ruszają objazdy

Bakterie coli w ujęciu Grapa. Osiedle zasilane z innego źródła

Matura w powiecie piaseczyńskim poszła mocno. Wyniki wielu szkół wyraźnie się wyróżniły

Piaseczyńskie dzieci zyskają nową piłkarską ścieżkę. Startuje projekt U-9

Dożynki w Słomczynie z korowodem turniejem sołectw i gwiazdą wieczoru

Burze i ulewa nad Konstancinem-Jeziorną. IMGW wydał alert pierwszego stopnia

Biblioteka w Piasecznie rozbraja wakacyjną nudę - czeka strefa relaksu

Na rynku w Piasecznie wiedza o czystym powietrzu zamieni się w terenową grę
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Miasta i Gminy Piaseczno - kontakt, godziny, wydziały i rezerwacja wizyt
- Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie - kontakt, rejestracja, doradcy i wsparcie dla pracodawców
- Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki - kontakt, usługi B2B, badania technologiczne
- Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornej - kontakt, awarie, e-BOK
- Sąd Rejonowy w Piasecznie - kontakt, wydziały i obsługa interesantów
