Bezpłatne rajdy rowerowe z przewodnikiem w Piasecznie 14 lipca i 15 września 2024
Zapraszamy mieszkańców na bezpłatne rajdy rowerowe, które odbędą się 14 lipca i 15 września 2024 roku. To doskonała okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu, poznać okoliczne tereny i dowiedzieć się więcej o ochronie środowiska. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej!

Rajd rowerowy dla zaawansowanych cyklistów - 14 lipca

Już w najbliższą niedzielę, 14 lipca, odbędzie się pierwszy z serii rajdów rowerowych, dedykowany osobom, które mają już doświadczenie w pokonywaniu dłuższych tras. Trasa liczy około 40 km i prowadzi przez malownicze ścieżki, w tym przez Piaseczno, Żabieniec, Jesówkę, Zalesie Górne, Piskórkę, Wolę Prażmowską, Prace Duże, Henryków Urocze aż do Runowa. W Runowie uczestnicy będą mieli godzinę na odpoczynek przy ognisku, gdzie będzie można zjeść własny prowiant i napić się wody. Start przewidziany jest na godzinę 10:00 z placu Piłsudskiego.

Rajd rodzinny z atrakcjami dla dzieci - 15 września

Drugi rajd, zaplanowany na 15 września, to wydarzenie skierowane do rodzin z dziećmi. Trasa o długości około 25 km będzie przebiegać przez Żabieniec, Chojnowski Park Krajobrazowy, Zalesie Górne, Wólkę Kozodawską i Jesówkę. Podczas wycieczki przewidziana jest przerwa integracyjna z atrakcjami specjalnie dla najmłodszych uczestników. Start zaplanowano na godzinę 12:00 z placu Piłsudskiego.

Konkursy i nagrody podczas przerw integracyjnych

W trakcie przerw integracyjnych, zarówno 14 lipca, jak i 15 września, uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami sportowymi. Konkursy będą dotyczyć m.in. ochrony powietrza atmosferycznego oraz ekologicznych źródeł ciepła. Każdy rowerzysta otrzyma również kamizelkę odblaskową, co zwiększy bezpieczeństwo na trasie.

Organizatorzy i patronat medialny

Organizatorem rajdów jest Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Kurier Południowy oraz portal PiasecznoNews. Udział w rajdach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów, a tempo będzie rekreacyjne. Uczestnikom przypominamy o zabraniu kasków, zapasowych dętek i dobrego humoru!

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do aktywnego spędzenia czasu i dowiedzenia się więcej o ochronie środowiska w naszej okolicy. Do zobaczenia na starcie!


Na podstawie: UM Piaseczno