Mistrzowie karate z Piaseczna triumfują na krajowych zawodach
Wspaniałe osiągnięcia piaseczyńskich karateków na Mistrzostwach Polski w Shorin-Ryu Karate Kobudo! W dniu 6 kwietnia, w hali Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, nasi zawodnicy zdobyli liczne medale, demonstrując swoje umiejętności i determinację.
  1. Podczas 24. Mistrzostw Polski w Shorin-Ryu Karate Kobudo, zawodnicy z Piaseczna zdobyli 14 medali.
  2. W rywalizacji wzięło udział 28 zawodników z Piaseczyńskiego Klubu Okinawa Shorin Ryu Karate.
  3. Konkurencje obejmowały Kata, Shuyo Waza Kumite, Kata Kumiwaza oraz Dojo Kumite.
  4. Trenerem, który wspierał naszych zawodników, był Shihan Konrad Sadowski, posiadacz 4 Dan Okinawa Karate.

Impreza odbyła się pod wysokim patronatem prof. dr. hab. Zbigniewa Gacionga, Rektora WUM, co jeszcze bardziej podniosło rangę tego wydarzenia. Uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo, Hanshi Aleksander Staniszew, 9 Dan Okinawa Karate.

Warto podkreślić, że nasza lokalna drużyna nie tylko wykazała się znakomitą formą, ale również duchem walki i zespołowością. Medale zdobyte przez zawodników to efekt wielu miesięcy ciężkich treningów oraz doskonałej strategii przygotowań, które zaplanował trener Sadowski. Złote, srebrne oraz brązowe medale zdobyte w różnych kategoriach wiekowych i płci świadczą o wysokim poziomie umiejętności naszych karateków.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i dziękujemy trenerowi oraz wszystkim, którzy wspierali naszych zawodników w trakcie przygotowań i samych zawodów. Te sukcesy to dowód na to, że ciężka praca i poświęcenie zawsze się opłacają, a nasza społeczność może być dumna z tak utalentowanych sportowców.


Urząd Miasta w Piasecznie