O tym, że dzieci najchętniej i najlepiej uczą się poprzez zabawę wie każdy - również policjanci, dlatego chętnie na spotkaniach w szkołach i przedszkolach pojawiają się w towarzystwie sierżanta Borsuka - maskotki Komendy Stołecznej Policji, dzięki której dzieci jeszcze chętniej uczą się zasad bezpieczeństwa.

Najlepszą formą nauki jest ta, której towarzyszy śmiech i dobra zabawa. Tak właśnie wyglądają spotkania z przedszkolakami, na których policyjnym profilaktykom towarzyszy sierżant Borsuk.

W ubiegłym tygodniu maskotka Komendy Stołecznej Policji odwiedziła uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego oraz Przedszkola nr 2 w Piasecznie, by poprzez zabawę nauczyć zasad bezpieczeństwa, którymi należy kierować się w życiu codziennym. Uczniowie oraz przedszkolaki mieli okazję przypomnieć sobie jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, kim jest osoba obca i dlaczego tak ważne jest to, by z nią nie rozmawiać ani nie przyjmować od niej prezentów, a także jak zachowywać się będąc pasażerem pojazdu. Maluchy chętnie uczestniczyły w pogadance zadając mnóstwo pytań, na które odpowiadała zarówno sierż. szt. Wioletta Domagała, jak też sierżant Borsuk.

Dzieci chętnie przytulały pluszowego gościa oraz przybijały z nim "piąteczki", a na koniec spotkania chórem podziękowały, twierdząc, że to spotkanie zostanie w ich pamięci na zawsze.

 

asp. Magdalena Gąsowska