Od początku czerwca policyjny „profilaktyk” wspólnie z dzielnicowymi aktywnie prowadzi spotkania w placówkach oświatowych w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Przed wakacjami przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa jest bardzo ważne.

Piaseczyńscy policjanci przez cały rok szkolny bardzo aktywnie prowadzili spotkania w szkołach i przedszkolach. Teraz również nie zwalniają tempa prowadząc akcję „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Ostatnie dni roku szkolnego są świetną okazją aby najmłodszym jeszcze raz przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz opowiedzieć o tym, jak unikać zagrożeń. Mundurowi przypominają nie tylko numery alarmowe, ale również to, jak właściwie przekazywać informację operatorowi numeru 112. Przypominają także o tym, w jaki sposób aktywnie, ale przede wszystkim bezpiecznie spędzać czas nad wodą.

Spotkania z dziećmi pokazują, że policjanci są w placówkach potrzebni by tylko tę wiedzę jeszcze raz przypomnieć i utrwalić, ponieważ i przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych doskonale wiedzą jak sobie radzić z trudnymi sytuacjami.

 

 

asp. Magdalena Gąsowska/bś