Policja Piaseczno: Dzielnicowy wraz z profilaktykiem z wizytą w szkole
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Tarczynie wraz z profilaktykiem gościli w Szkole Podstawowej w Pracach Małych. Uczniowie klas 1-5 dowiedzieli się jak być bezpiecznym użytkownikiem drogi, natomiast 6-8 otrzymali cenne wskazówki o odpowiedzialności karnej.
Dzielnicowy mł. asp. Mariusz Latek wraz z piaseczyńskim profilaktykiem społecznym odwiedzili Szkołę Podstawową im. M. Karczyńskiego w Pracach Małych. Spotkali się z uczniami wszystkich klas.
Najmłodsi uczestnicy spotkania powtórzyli wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chętnie opowiadali o niebezpiecznych sytuacjach na drogach, których byli świadkami. Mundurowi przypomnieli jak prawidłowo korzystać z numeru alarmowego oraz jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi po drugiej stronie słuchawki. Uczniowie klas 4 i 5 rozmawiali z funkcjonariuszami o korzystaniu z hulajnóg, a 6,7 i 8 otrzymali cenną lekcję o odpowiedzialności karnej nieletnich.
Nie zabrakło również pytań o tajniki policyjnej pracy. Na zakończenie spotkania, jego uczestnicy otrzymali odblaski, a policjanci usłyszeli deklarację ze strony uczniów, że od dziś staną się ambasadorami bezpieczeństwa.
asp. Magdalena Gąsowska
Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, kpppiaseczno.policja.waw.pl/pp1/aktualnosci/109478,Dzielnicowy-wraz-z-profilaktykiem-z-wizyta-w-szkole.html
Ostatnie Artykuły

Ciepłe dni nad wodą - policjanci przypominają o sprzęcie, który ratuje życie

Smok, chłopiec i letni wieczór w Jazgarzewie - biblioteka zaprasza na film o przyjaźni, która zmienia wszystko

Stara wąskotorówka odzyska blask. Za 12 milionów złotych zabytkowe budynki zmienią się w miejską przestrzeń

Nowa podbudowa na ul. Koziej. Drogowcy naprawiają błąd sprzed lat

Nowa siedziba szkoły w Józefosławiu. Umowa podpisana, rodzice czekają na szczegóły

Boże Ciało zmienia rozkłady. Sprawdź, jak pojadą autobusy w Konstancinie-Jeziornie

Sierżant Borsuk i kajdanki na żywo. Dzieci z Baniosza w komendzie w Piasecznie

Piknik na Rynku. ZGK Góra Kalwaria świętuje dwudziestolecie

Odciski dłoni przedszkolaków z Kątów trafiły do policyjnego archiwum - jako pamiątka

Podrobione maskotki z Wólki Kosowskiej. Chiński handlarz zatrzymany przez piaseczyńskich policjantów

Kaski obowiązkowe dla dzieci. Rodzice zapłacą mandat do 100 zł

Młodzi kalwaryjscy sportowcy na warszawskim Targówku. Ekologia połączyła się z olimpijskim duchem

Architekci odsłaniają wizję Starej Mleczarni. Spotkanie już 9 czerwca

Śmieciarki wracają do sektorów 1 i 2. Dodatkowy odbiór bioodpadów w weekend
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego w Piasecznie - kontakt, dojazd i dostępność
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piasecznie - kontakt, godziny, zasięg pomocy
- Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie - kontakt, komisariaty, dzielnicowi
- Prokuratura Rejonowa w Piasecznie - zgłoszenie przestępstwa, kontakt, właściwość terytorialna
- ZUS Inspektorat w Piasecznie - kontakt, godziny, rezerwacja wizyty
- Biblioteka Publiczna w Piasecznie - kontakt, filie, karta biblioteczna i katalog online
