Kiedy książka zderza się z ekranem - Piaseczno zaprasza na gorącą dyskusję

FOT. Biblioteka Piaseczno
Majowe spotkanie Czwartkowego Klubu Książki w Piasecznie zapowiada się jak rozmowa, która od razu łapie za czytelniczy i filmowy nerw 📚🎬. W bibliotece w Zalesiu Dolnym uczestnicy wejdą w temat, który wraca przy niemal każdej ekranizacji - co zostaje z literatury, gdy historia przenosi się na ekran i czy rzeczywiście coś po drodze musi przepaść.
- Czwartkowy Klub Książki w maju 2026 bierze na warsztat spór, który nie cichnie
- 21 maja w Zalesiu Dolnym spotkają się ci, którzy wolą czytać, oglądać albo robić jedno i drugie
Czwartkowy Klub Książki w maju 2026 bierze na warsztat spór, który nie cichnie
Tym razem klubowy wieczór kręci się wokół hasła: „Ekranizacja vs książka: analiza różnic między literaturą a filmem i ich wpływu na interpretację historii”. To właśnie tutaj ma wybrzmieć to, o czym czytelnicy i widzowie rozmawiają od lat: czy film potrafi dopowiedzieć coś nowego, czy raczej upraszcza opowieść i ucina ważne wątki 🤔
W programie rozmowy pojawią się pytania o to, jak zmienia się bohater, kiedy trafia z kart powieści do kadru, co w adaptacji bywa poświęcone, a które zmiany naprawdę mają sens. Wśród przykładów do dyskusji znalazły się m.in. „Duma i uprzedzenie” Jane Austen i jej filmowe wersje, „Wielki Gatsby” F. Scotta Fitzgeralda oraz „Zaginiona dziewczyna” Gillian Flynn, obok filmowej „Diuny” Franka Herberta i interpretacji Denisa Villeneuve’a.
21 maja w Zalesiu Dolnym spotkają się ci, którzy wolą czytać, oglądać albo robić jedno i drugie
Spotkanie odbędzie się 21 maja w bibliotece w Zalesiu Dolnym. Miejsce wydarzenia: Zalesie Dolne, al. Kasztanów 12 (budynek szkoły). Kontakt: tel. (22) 378 44 95, e-mail: [email protected]. Dojazd: ZTM - autobus 727, przystanek Zalesie Dolne.
To propozycja dla wszystkich, którzy lubią, gdy książka po lekturze nie kończy się na ostatniej stronie, tylko jeszcze długo wybrzmiewa w rozmowie - zwłaszcza gdy dochodzi do niej kino 🎥📖
na podstawie: BPMiG Piaseczno.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Biblioteka Piaseczno). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Termy Uniejów świętują 18 lat. Nowa strefa ma przyciągnąć tłumy

Kiedy książka zderza się z ekranem - Piaseczno zaprasza na gorącą dyskusję

Upomnienia trafiły do mieszkańców. Zaległości za podatki kosztują coraz więcej

Pijana kierująca mercedesem uderzyła w autobus i próbowała kupić policjantów

Korczunkowa ma zyskać nowe oblicze. Projekt stawia na bezpieczeństwo

W Piasecznie glina zamieniła się w małą opowieść o naturze i codzienności

Stadion GOSiR w Piasecznie zamieni się w rodzinny plac zabaw

Książkowe cytaty, które w Julianowie można zabrać do domu

Dotacje, AI i rozmowy z bankami. Firmy dostaną gotową mapę finansowania

Piaseczno czeka tenisowy finał sezonu. Stawka jest najwyższa

Brak świateł otworzył listę przewinień - 45-latek trafi do sądu

Biblioteczny quest w Piasecznie - dzieci ruszą tropem zaginionej opowieści

Msze i przemarsze. W Piasecznie i okolicach ruszają uroczystości

Czeski błąd czy administracyjna pułapka? Dramat mieszkańców Stacji Dom. “To nie jest normalne!”
Przydatne dane teleadresowe
- Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie - kontakt, godziny i zasiłki
- Nadleśnictwo Chojnów - adres, kontakt i godziny otwarcia w Pilawie
- Domy Dzieci w Pęcherach w Piasecznie - kontakt, godziny, informacje
- Urząd Miasta i Gminy Piaseczno - kontakt, godziny, wydziały i rezerwacja wizyt
- Urząd Stanu Cywilnego w Piasecznie - kontakt, godziny, informacje
- Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Piasecznie - kontakt i godziny przyjęć
