Jak zrobić papier z makulatury - warsztaty dla młodych odkrywców w Piasecznie

Biblioteka Publiczna w Piasecznie zamienia kartki i makulaturę w pole do eksperymentów dla dzieci - to propozycja z cyklu EduLab, która łączy krótką opowieść o historii papieru z praktycznymi zajęciami. W filii Gołków-Letnisko będzie trochę nauki, trochę brudzenia rąk i dużo twórczej satysfakcji. 🙂
- EduLab pokazuje - skąd się bierze papier i jak można go zrobić samodzielnie
- Dzieci zrobią papier i odkryją, że recycling może być kreatywny
EduLab pokazuje - skąd się bierze papier i jak można go zrobić samodzielnie
Na wstępie prowadzący w przystępny sposób przedstawią historię papieru i materiały, z których powstaje — od tradycyjnych surowców po współczesne alternatywy. Dzieci dowiedzą się, jak wygląda proces produkcji papieru oraz jakie wybory wpływają na środowisko ♻️. Zajęcia mają też silny ekologiczny wątek - o tym, jak mądrze gospodarować papierem i dlaczego recykling ma znaczenie.
Dzieci zrobią papier i odkryją, że recycling może być kreatywny
Po części wykładowej nastąpi warsztat praktyczny - uczestnicy sami przygotują arkusze papieru z materiałów przeznaczonych do recyklingu, ucząc się jednocześnie prostych technik manualnych i obserwując przemiany „od odpadku do kartki”. To okazja, by połączyć naukę z zabawą, rozwinąć ciekawość i szacunek dla zasobów naturalnych 🎨📚.
- Miejsce: Filia Piaseczno Gołków-Letnisko, ul. Główna 5a (I piętro)
- Wiek uczestników: 8–12 lat
- Data: 06.02.2026 r.
- Godzina: 16:30
- Czas trwania zajęć: 1 h
Warto pamiętać, że wstęp bezpłatny oraz że obowiązują zapisy — informacje te pojawiają się już przy zgłoszeniu i przy wejściu. Wstęp bezpłatny i obowiązują zapisy będą powtarzane przy rejestracji, więc rodzice powinni wcześniej sprawdzić dostępne miejsca, bo warsztaty są projektowane z myślą o małych grupach i pracy praktycznej 🙂.
Biblioteka Publiczna w Piasecznie stwarza przestrzeń do zadawania pytań i eksperymentów - EduLab w Gołkowie-Letnisku to propozycja dla tych, którzy chcą zobaczyć, jak codzienne przedmioty zyskują drugie życie, i przy tym dobrze się bawić.
na podstawie: Biblioteka Piaseczno.
Ostatnie Artykuły

Mostek w Parku Zdrojowym zamknięty. Konstrukcja wymaga pilnej naprawy

Rolnicy mogą zgłaszać szkody po wiosennych przymrozkach

Bezpłatna matematyka dla dzieci w Górze Kalwarii rusza z nowymi zajęciami

Strażacka parada przejdzie przez centrum. Będą krótkie utrudnienia

Darmowe szczepienie razem z chipowaniem. Gmina rozszerza pomoc dla właścicieli zwierząt

Kask przestanie być opcją - policjanci ostrzegają przed mandatami dla opiekunów

Villa la Fleur dołącza do Karty Mieszkańca. Wystawy za pół ceny

Trzy odcinki dróg staną w piątek. L16 pojedzie objazdem przez Okrzeszyn

Kolorowe pojemniczki z papieru - EduLab uczy ekologii przez zabawę

Mocny plakat o śmieciach może wygrać nagrody. Rusza konkurs w gminie

Wierszykowe logozabawy w Gołkowie-Letnisku - mała scena dla wielkich dziecięcych buzi

Ogrody Bioróżnorodności wracają do Zalesia Dolnego. Będą spacery i warsztaty

L15 zmienia trasę przy CKR. Od 11 maja autobusy dojadą w obie strony

Segregacja pod lupą w Konstancinie-Jeziornie. 40 uchybień i wyższe opłaty
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie Oddział w Piasecznie - kontakt, godziny, informacje
- Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Mazowsze - mieszkania na wynajem z opcją wykupu
- Sąd Rejonowy w Piasecznie - kontakt, godziny, wydziały i opłaty
- Urząd Skarbowy w Piasecznie - adres, godziny, rejestracja i sprawy online
- Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie - kontakt, godziny, awarie i podłączenia
- Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki - kontakt, usługi B2B, badania technologiczne
