Zmiany na linii L17 w Pęcherach Przystanki Pęchery 51 i 52 znikają z mapy

Zmiany na trasie linii L17 w Pęcherach od 5 sierpnia – sprawdź, gdzie zatrzyma się autobus!
- Pęchery dostosowują przystanki dla wygody pasażerów linii L17
- Zobacz, jak zmiany wpłyną na codzienne podróże mieszkańców Pęcher
Pęchery dostosowują przystanki dla wygody pasażerów linii L17
Od wtorku, 5 sierpnia 2025 roku, mieszkańcy Pęcher mogą spodziewać się modyfikacji w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na skrzyżowaniu ulic Bolesława Chrobrego i Cietrzewia. To efekt nie tylko trwających prac drogowych, ale także wprowadzenia nowej, stałej trasy linii L17, która od 1 sierpnia podjeżdża do pętli GROCHOWA w obu kierunkach.
W praktyce oznacza to, że dotychczasowe przystanki „na żądanie” PĘCHERY 51 i 52 zostaną zlikwidowane. Zamiast nich autobusy L17 zaczną zatrzymywać się na innych tymczasowych przystankach – PĘCHERY 53 i 54, które znajdują się na ulicy Cietrzewia. Co ważne, te przystanki funkcjonowały wcześniej jako „na żądanie” dla linii L52.
Zobacz, jak zmiany wpłyną na codzienne podróże mieszkańców Pęcher
Przestawienie punktów zatrzymania ma usprawnić ruch autobusów i dostosować ich kursowanie do aktualnych warunków drogowych oraz nowej trasy linii L17. Choć likwidacja przystanków PĘCHERY 51 i 52 może wymagać przyzwyczajenia się ze strony pasażerów, to przeniesienie obsługi na przystanki PĘCHERY 53 i 54 zapewni lepszą organizację ruchu w okolicy skrzyżowania ulic Bolesława Chrobrego i Cietrzewia.
Warto pamiętać, że oba nowe przystanki działają obecnie jako „na żądanie”, co oznacza, że autobus zatrzyma się tam tylko wtedy, gdy ktoś wyraźnie zgłosi chęć wsiadania lub wysiadania. To rozwiązanie pozwala na płynniejszy przejazd i oszczędność czasu podczas kursów.
„W związku z wprowadzeniem od 1 sierpnia 2025 r. nowej, stałej trasy linii L17 (podjazdy w obu kierunkach do pętli GROCHOWA) oraz trwającymi pracami drogowymi na ulicy Bolesław Chrobrego, od dnia 5.08.2025 r. (wtorek) wprowadzone zostaną następujące zmiany w obrębie skrzyżowania ulicy Bolesława Chrobrego z ulicą Cietrzewia w miejscowości Pęchery: Przystanki tymczasowe PĘCHERY 51 i 52, funkcjonujące jako „na żądanie” dla linii L17, ulegną likwidacji. Linia L17 będzie zatrzymywała się na przystankach tymczasowych PĘCHERY 53 i 54 zlokalizowanych na ulicy Cietrzewia i funkcjonujących dotychczas jako „na żądanie” dla linii L52.”
Mieszkańcy zachęcani są do śledzenia komunikatów miejskich oraz planowania podróży z uwzględnieniem nowych lokalizacji przystanków. Dzięki temu codzienne dojazdy staną się bardziej komfortowe mimo prowadzonych remontów drogowych.
Na podst. UMiG Piaseczno
Autor: krystian