Rafał Trzaskowski prowadzi w powiecie piaseczyńskim po I turze wyborów prezydenckich

W powiecie piaseczyńskim emocje po pierwszej turze wyborów prezydenckich sięgają zenitu! Mieszkańcy aktywnie uczestniczyli w głosowaniu, a wyniki pokazują wyraźne preferencje lokalnej społeczności. Kto zdobył największe poparcie i jak wygląda frekwencja w poszczególnych gminach? Sprawdź najświeższe dane!
- Piaseczyńskie wybory prezydenckie zaskakują wysoką frekwencją i wynikami
- Rafał Trzaskowski liderem głosowania w powiecie piaseczyńskim
Piaseczyńskie wybory prezydenckie zaskakują wysoką frekwencją i wynikami
W pierwszej turze wyborów na Prezydenta RP mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego pokazali, że chętnie angażują się w ważne decyzje dotyczące przyszłości kraju. Frekwencja na poziomie 77,80% to jedna z najwyższych w regionie, co świadczy o dużym zainteresowaniu polityką i świadomości obywatelskiej.
Największą aktywność wyborczą odnotowano w gminie Lesznowola, gdzie do urn poszło aż 81,82% uprawnionych. Z kolei najmniej osób zdecydowało się zagłosować w gminie Góra Kalwaria tam frekwencja wyniosła 71,53%. To wyraźny sygnał, że mieszkańcy różnych części powiatu mają różne podejście do udziału w wyborach.
Rafał Trzaskowski liderem głosowania w powiecie piaseczyńskim
Wśród kandydatów na urząd Prezydenta RP zdecydowanie przoduje Rafał Trzaskowski, który zdobył 38,57% głosów oddanych przez mieszkańców powiatu. Jego wynik wskazuje na silne poparcie i zaufanie, jakim darzą go wyborcy z tego regionu.
Na drugim miejscu uplasował się Karol Nawrocki z wynikiem 22,58%, co daje mu solidną pozycję przed drugą turą wyborów zaplanowaną za dwa tygodnie. Pozostali kandydaci uzyskali znacznie mniejsze poparcie: Sławomir Mentzen 13,19%, Szymon Hołownia 5,71%, Adrian Zandberg 5,37%, Magdalena Biejat 5,12%, Grzegorz Braun 4,69%, Krzysztof Stanowski 1,65%, Joanna Senyszyn 1,32%, Marek Jakubiak 0,98%, Artur Bartoszewicz 0,57%, Maciej Maciak 0,15% oraz Marek Woch 0,10%.
Wszystkie te liczby pokazują nie tylko rozkład sił politycznych w naszym powiecie, ale także wskazują na różnorodność opinii i poglądów mieszkańców.
Według informacji z: Powiat
Autor: krystian