UM Piaseczno zaprasza na warsztaty o lęku i lekach w kontekście autyzmu i ADHD

Już 23 września 2024 roku mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych warsztatach poświęconych lękom oraz ich wpływowi na funkcjonowanie dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu oraz z ADHD. Spotkanie poprowadzi Beata Chmielewska-Pietraszuk, ekspertka w dziedzinie wsparcia psychologicznego.
- Warsztaty jako forma wsparcia dla rodzin
- Rejestracja i zasady uczestnictwa
- Miejsce spotkania Biblioteka Publiczna w Piasecznie
Warsztaty jako forma wsparcia dla rodzin
Spotkanie zaplanowane na godzinę 17:30 w Bibliotece Publicznej w Piasecznie ma na celu nie tylko zrozumienie problemu lęku, ale również zidentyfikowanie jego wpływu na codzienne życie dzieci i młodzieży. W obliczu rosnącej liczby diagnoz autyzmu oraz ADHD, takie inicjatywy stają się niezbędne. Uczestnicy będą mieli szansę na wymianę doświadczeń oraz poznanie skutecznych strategii radzenia sobie z lękiem, co może przynieść ulgę zarówno dzieciom, jak i ich rodzinom.
Rejestracja i zasady uczestnictwa
Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach proszone są o wcześniejszą rejestrację. Warto podkreślić, że zapisanie się na wydarzenie wiąże się z obowiązkiem uczestnictwa. Osoby, które zapiszą się, a następnie nie będą mogły wziąć udziału, utracą możliwość rejestracji na kolejne warsztaty lub grupy wsparcia. Taki krok ma na celu zapewnienie, że miejsca będą zajmowane przez osoby naprawdę zainteresowane pomocą i wsparciem.
Miejsce spotkania Biblioteka Publiczna w Piasecznie
Warsztaty odbędą się w sali widowiskowej na parterze Biblioteki Publicznej, zlokalizowanej przy ul. Jana Pawła II 55. To przestrzeń, która sprzyja zarówno nauce, jak i integracji społecznej, a jej atmosfera ma na celu stworzenie komfortowego miejsca do dzielenia się doświadczeniami i poszukiwania rozwiązań. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, aby w bezpiecznym środowisku skupić się na swoich obawach oraz odkryć nowe perspektywy dotyczące lęków.
Ostatnie Artykuły

Dwudziestolecie partnerstwa w Hugonówce. Będzie gala i wspólna muzyka

Cicha wyspa, wielkie napięcie - ta książka z Piaseczna zostaje w głowie

PoPolsku Café w Gołkowie-Letnisku - ogród, który mówi po polsku

Mirków szykuje rodzinny piknik. Dzień Dziecka wróci z konkursami i dmuchańcami

Biblioteka w Piasecznie zamieni się w DJ-skie stanowisko dla początkujących

Seniorzy mogą zadzwonić po wsparcie o każdej porze. Pomoc działa w Górze Kalwarii

Tablice zostaną przy aucie. W rejestracji pojawi się mniej papierów

Rejestry zwierząt trzeba sprawdzić na nowo. Weterynaria przypomina

50 tys. zł na azbest. W gminie trwa nabór dla właścicieli posesji

Konstancin-Jeziorna na szczycie Mazowsza. Wynik robi wrażenie

Wahadło na Julianowskiej. Potem całe skrzyżowanie ma zostać zamknięte

Nocna przerwa na Kościuszki. Autobusy pojadą objazdami

Broń przy 69-latku i groźby wobec komendanta w Piasecznie

W Pęcherach nauka spotkała zabawę. Dzień autyzmu pokazał inny świat
Przydatne dane teleadresowe
- Starostwo Powiatowe w Piasecznie - kontakt, wydziały, delegatury
- Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie - kontakt, godziny, świadczenia
- Nadleśnictwo Chojnów - kontakt, sprzedaż drewna, edukacja leśna
- Urząd Stanu Cywilnego w Piasecznie - kontakt, dojazd i dostępność
- Muzeum Piaseczna - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki - kontakt, usługi B2B, badania technologiczne
