Lipcowe wydarzenia w Bibliotece Publicznej w Piasecznie
Biblioteka Publiczna w Piasecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w licznych wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych, które odbędą się w lipcu 2024 roku. Zajęcia i spotkania zostały przygotowane z myślą o wszystkich grupach wiekowych, oferując zarówno rozrywkę, jak i możliwość rozwoju osobistego.

Spotkania i warsztaty w Bibliotece Głównej

Biblioteka Główna w Piasecznie przygotowała bogaty program wydarzeń, które odbędą się w lipcu. W szczególności warto zwrócić uwagę na cykl spotkań Klubu Ilustratora, które odbędą się w każdy poniedziałek miesiąca o godzinie 17:30 w Oddziale dla dzieci i młodzieży. To doskonała okazja dla młodych artystów do rozwijania swoich umiejętności pod okiem doświadczonych ilustratorów.

Dla dorosłych przygotowano spotkania English Cafe, które będą odbywać się w każdy wtorek o 17:30. Jest to świetna okazja do podszlifowania swoich umiejętności językowych w miłej atmosferze. Ponadto, w czwartki 4 i 11 lipca o 17:00, odbędą się zajęcia Klubu Jogi, które pozwolą na relaks i wyciszenie w otoczeniu literatury.

23 lipca o godz. 18:00 zaplanowano spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami z ostatnio przeczytanych lektur. To doskonała okazja dla miłośników literatury do wymiany opinii i inspiracji.

Wakacyjne akcje promujące czytelnictwo

W lipcu i sierpniu Biblioteka Publiczna w Piasecznie prowadzi kilka akcji mających na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jedną z nich jest akcja "Zabierz pakiet na wakacje", dostępna zarówno w Oddziale dla dzieci i młodzieży, jak i w Oddziale dla dorosłych. Dzięki tej akcji, czytelnicy mogą wypożyczyć specjalnie przygotowane zestawy książek idealne na letnie dni.

Równolegle prowadzona jest akcja Biblio-Bingo, skierowana do najmłodszych. Dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w literackiej zabawie, która zmotywuje ich do sięgania po różnorodne książki. Podobne inicjatywy będą realizowane w filiach biblioteki, gdzie odbędzie się Wakacyjne Bingo.

Wydarzenia w filiach biblioteki

Filie Biblioteki Publicznej w Piasecznie również przygotowały interesujące propozycje na lipiec. W Filii w Złotokłosie od 15 do 19 lipca odbędzie się cykl spotkań "Poczytaj sobie w letnie dni", a w dniach 22-26 lipca, dzieci powyżej 6 roku życia będą mogły uczestniczyć w Tygodniu z LEGO, który rozpocznie się codziennie o 11:30.

Filia w Zalesiu Górnym zaprasza na Dyskusyjny Klub Książki z dreszczykiem, który odbędzie się 22 lipca o 17:00. Tematem spotkania będą "Wszystkie mroczne miejsca", co z pewnością zainteresuje miłośników literatury kryminalnej i thrillerów.

Wystawy i ekspozycje

Lipiec w Bibliotece Publicznej w Piasecznie to także czas licznych wystaw. W Oddziale dla dorosłych można będzie podziwiać prace dzieci z Galerii dziecka w Toruniu pt. "Na ryby", a także wystawę Book Nook Kai Koinarskiej oraz "Zagadki frazeologiczne" Katarzyny Jezierskiej-Tratkiewicz. W Filii w Złotokłosie odbędzie się wystawa "Magnesy i przypinki z podróży", natomiast w Filii w Piasecznie przy Kościuszki 49 zaprezentowana zostanie ekspozycja "Do zobaczenia w ogrodzie".

Warto również odwiedzić Filię w Bogatkach, gdzie odbędą się dwie wystawy: zewnętrzna wystawa "Dorota Gellner" oraz wystawa ilustracji "Na ryby". Filia w Głoskowie zaprasza na wystawę "Kwiaty" autorstwa Jana Borowika, a także na ekspozycję "Między stronami" – zakładki Pani Eweliny Kuchty. W Punkcie bibliotecznym Piaseczno – Zalesie Dolne odbędzie się wystawa fotografii Renana Vieiry "Szlaki Tradycji – Refleksje na Temat Święta São João w Caruaru w Fotografii".

W Filii Piaseczno – Gołków Letnisko odbędą się dwie wystawy: "Ulepieni z historii" K. Jezierskiej-Tratkiewicz (15-31 lipca) oraz "Impresje kwiatowe" – malarstwo Pauliny Leszczyńskiej (1-12 lipca). W Bibliotece Głównej można będzie zobaczyć prace Alicji Marcinkiewicz oraz "Tygrysy" Iwony Nowakowskiej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie. To doskonała okazja, by spędzić czas w ciekawy i rozwijający sposób.


Na podst. UMiG Piaseczno