Policjanci piaseczyńskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Okazało się, że siedzący za jego kierownicą mężczyzna jest... poszukiwany. 33-latek najpierw trafił do policyjnej celi, a z niej do zakładu karnego, w którym spędzi kolejny rok.

Każdego dnia na teren powiatu piaseczyńskiego wyjeżdżają policjanci, których nadrzędnym celem jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Codziennie podejmują kilkadziesiąt interwencji, ścigają piratów drogowych za nic mających obowiązujące przepisy.

W trakcie patrolowania ulic Piaseczna, policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego piaseczyńskiej komendy, do kontroli drogowej zatrzymali citroena berlingo, za kierownicą którego siedział 33-letni mieszkaniec gminy Piaseczno. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że jest on... poszukiwany! Sąd Rejonowy w Piasecznie wydał za nim nakaz doprowadzenia do zakładu karnego, celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi, a następnie jednostki penitencjarnej, gdzie będzie odbywał zasądzony wyrok.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska/mg