Jak zadbać o piękny i biały uśmiech?

Każdy z nas chciałby cieszyć się pięknym, białym uśmiechem oraz zdrowymi zębami. Nie chodzi tu wyłącznie o aspekty zdrowotne, ale też o pewność siebie i dobre samopoczucie. Jak dbać o zęby i uzyskać biały, piękny uśmiech? Poznaj sposoby, jak rozjaśnić przebarwienia i jakie działania włączyć do codziennej rutyny w higienie jamy ustnej. Czy lepiej zastosować domowe metody, a może skorzystać z wybielania zębów u stomatologa w Piasecznie? Zapraszamy do lektury!

Codzienna higiena jamy ustnej

O estetyczny uśmiech należy zadbać od podstaw - istotne jest codzienne mycie zębów oraz używanie nici dentystycznych. 

  • Szczotkuj zęby bardzo dokładnie przez minimum 2 minuty. Należy myć zęby co najmniej 2 razy w ciągu dnia.
  • Nie zapomnij o nici dentystycznej! Używaj jej codziennie, by usunąć resztki pożywienia, które utkwiły między zębami. Resztki mogą być niewidoczne lub nie powodować dyskomfortu, lecz w dalszym ciągu ich obecność w jamie ustnej stanowi idealną pożywkę dla bakterii, a to grozi m.in. rozwojem próchnicy.
  • Dobrym pomysłem jest jedzenie mniejszej ilości słodyczy, jak ciastka i cukierki, oraz produktów o wysokiej zawartości cukru, np. słodzonych napojów. Z kolei kawa, herbata czy czerwone wino spożywane często i w nadmiarze mogą być przyczyną powstawania przebarwień na zębach. 
  • Bez względu na to, czy Twoim celem jest wybielanie zębów, czy po prostu dbanie o ich ogólny stan, regularne kontrole stomatologiczne są niezbędne w zachowaniu zdrowia jamy ustnej. Przynajmniej raz w roku odwiedź dentystę i skontroluj stan uzębienia. 

Domowe sposoby wybielania zębów - czy są skuteczne?

Coraz więcej osób zastanawia się nad wybielaniem zębów. To doskonały sposób, by pozbyć się przebarwień i cieszyć się jaśniejszym uśmiechem. Istnieje wiele produktów, które pozwalają rozjaśnić zęby w domowych warunkach, np. paski i pasty wybielające, jednak skutki takich działań mogą być różne.

Nie zawsze efekty domowego wybielania zębów są zadowalające. Co więcej, niewłaściwie stosowane produkty mogą przynieść więcej szkody niż pożytku i powodować np. podrażnienia dziąseł czy nadwrażliwość zębów.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Profesjonalne wybielanie zębów w klinice stomatologicznej oferuje efekty, których nie da się porównać z domowymi sposobami rozjaśniania uśmiechu. Wizyta u dentysty wiąże się z wyższymi wydatkami, lecz pozytywne wrażenia po przeprowadzonym zabiegu szybko zrekompensują poniesione koszty.

Metody wybielania zębów stosowane w stomatologia Piaseczno, w Klinice DenticaNova, nie uszkadzają szkliwa, są w pełni bezpieczne dla zdrowia i bezinwazyjne. Nowoczesne technologie wykorzystywane w gabinetach w Piasecznie, jak np. wybielanie zębów lampami LED, pozwolą już po pierwszej wizycie cieszyć bielszym uśmiechem.

Podsumowanie

Codzienna higiena jamy ustnej oraz unikanie produktów powodujących przebarwienia sprawią, że Twoje zęby dłużej zachowają ładny wygląd. Jednak, aby osiągnąć naprawdę spektakularne efekty, warto skorzystać z profesjonalnego wybielania zębów w klinice stomatologicznej. Z pomocą dentysty osiągniesz wymarzony cel w postaci pięknych, białych zębów już podczas jednej wizyty. To także świetna okazja, by sprawdzić stan swojego uzębienia oraz omówić ewentualne sposoby leczenia czy sposobów pielęgnacji dostosowanych np. do indywidualnej sytuacji zdrowotnej pacjenta.