Chcesz cieszyć się pięknem natury, nawet gdy za oknem szaleje śnieżyca? Po prostu usiądź w wygodnym fotelu w ogrodzie zimowym i podziwiaj żywioły zza ogromnych przeszkleń. Otoczony bujną, dziką roślinnością przywołaj wspomnienia letnich wojaży.

Solidne aluminiowe ogrody zimowe to budynki kubaturowe przylegające do rezydencji od dowolnej strony świata. Tylko od Ciebie zależy, jak zaaranżujesz dodatkowe, przeszklone wnętrze w swoim domu. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, konstrukcja Twojego ogrodu przetrwa lata w nienaruszonym stanie.

Solidne aluminiowe ogrody zimowe — marzenie właścicieli rezydencji

Solidne aluminiowe ogrody zimowe to marzenie właścicieli rozległych posesji, na których stoją ogromne rezydencje. Ty możesz je spełnić!

Inwestując w ogród zimowy, zyskujesz dodatkowe, doświetlone wnętrze. Urządzisz je zgodnie ze swoim gustem. Ogród zimowy spełni funkcję słonecznej jadalni, saloniku muzycznego, biblioteki lub gabinetu. A jeśli jesteś artystą, przeszklona przestrzeń to wprost idealne miejsce, aby urządzić w nim pracownię. Światło wpadające przez ogromne szyby nie tylko pomoże Ci w pracy, ale także sprawi, że odzyskasz dobry humor. W jasnych, przestronnych pracowniach powstają najlepsze dzieła, nierzadko inspirowane naturą.

Lato w środku zimy? Tak, dzięki ogrodom zimowym!

Elegancja i szyk w ogrodach zimowych zaklęte

Na budowę ogrodu zimowego zdecyduj się na etapie planowania rezydencji lub dobuduj go do już istniejącego domu. Dodatkowe, przeszklone wnętrze powstanie także, kiedy zabudujesz taras lub balkon. Solidne aluminiowe ogrody zimowe dopasujesz do stylistyki swojej posesji niezależnie czy jest ona nowoczesna, czy utrzymana w dawnym duchu.

To Ty decydujesz o aranżacji swojego ogrodu zimowego! Wyposaż go w wygodne, luksusowe drewniane meble, miękkie, puszyste dywany i ozdób bibelotami, które przypominają o dalekich podróżach. Roślinność w przeszklonym pomieszczeniu gra pierwsze skrzypce. Możesz pokusić się o egzotyczne krzewy i kwiaty lub postawić na rośliny, które sprawdzają się w umiarkowanym klimacie. Wiele zależy tu od tego, od której strony wybudowałeś ogród zimowy i czy jest on wnętrzem ogrzewanym. W ciepłym ogrodzie zimowym możesz przebywać całorocznie, niezależnie od tego, co dzieje się za oknem — czy szaleje burza śnieżna, czy zacina siekący deszcz.

Nie tylko piękne, ale także funkcjonalne — ogrody zimowe jako bufory cieplne

Piękno ogrodów zimowych jest niezaprzeczalne. Jednak, czy tylko pełnią one funkcję estetyczną? Ogród zimowy to bufor cieplny. Gromadzi on energię dla całej rezydencji. Tym samym otrzymujesz mniejsze rachunki za ogrzewanie.

To jednak nie wszystko. Dodatkowe wnętrze w Twoim domu podnosi wartość rynkową posesji. Staje się nie tylko ciekawa architektonicznie, ale także bardzo cenna.

Konstrukcja ogrodu zimowego, czyli aluminiowe profile

Solidne aluminiowe ogrody zimowe mają bezpieczną konstrukcję. Oparta jest ona na profilach z aluminium wypełnionych szkłem lub poliwęglanem. Aluminium jest surowcem odpornym na warunki atmosferyczne — niestraszne mu śnieżyce, zacinające deszcze, mrozy lub piekące niemiłosiernie słońce. Nie rdzewieje i nie koroduje. Profile aluminiowe można pomalować na dowolny kolor z palety RAL dostosowany do stylistyki architektury.

Trzykrotnie lżejsze od stali i żelaza aluminium jest lekkie i plastyczne. Twój ogród zimowy powstanie na planie koła, kwadratu, prostokąta lub wieloboku tak, jak sobie zażyczysz.

Surowiec, jakim jest aluminium, jest trwały i wytrzymały. Doskonale nadaje się do tworzenia konstrukcji domów wielopokoleniowych, energooszczędnych i pasywnych.

To także tworzywo ekologiczne. Można je poddawać recyklingowi wprost nieskończoną ilość razy, a ono nie traci swoich właściwości. To jednak nie wszystko. Podczas jego przetwarzania zużywa się o 95% mniej energii niż podczas jego wytworzenia.

Twój ogród zimowy o solidnej konstrukcji z profili aluminiowych stanie się najpiękniejszym zakątkiem domu. Miejscem, gdzie wypoczniesz od zgiełku i nabierzesz sił, aby wypełniać swoje codzienne obowiązki. Spraw zatem, aby dodatkowe, przeszklone wnętrze było nie tylko ekskluzywne, ale i komfortowe.