Przed sądem stanie wkrótce 36-latek, który pomimo wypitego alkoholu i braku uprawnień do kierowania, postanowił wsiąść za kierownicę swojego volkswagena i wyruszyć w drogę, nie zważając na to jak ogromne zagrożenie stanowi! Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wejherowie.

Nietrzeźwi kierujący stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mimo ciągłych apeli Policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu, nie myśląc o tym jak poważne zagrożenie stanowią.

Tak było również w przypadku 36-letniego obywatela Mołdawii, którego policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali dro kontroli drogowej na ulicy Puławskiej w Piasecznie. Funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyzna nie powinien znaleść się  na drodze z dwóch prostych powódów: badanie alkomatem wykazało, że ma on w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu, a także nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na domiar złego 36-latek okazał się być poszukiwanym w celu ustalenia miejsca pobytu na podstawie zarządzenia Prokuratury Rejonowej w Wejherowie. Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem za popełnione czyny.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

Przypominamy, że alkohol negatywnie wpływa na ogranizm człowieka. Pod jego wpływem tracimy zdolność koncentracji, poczucie rzeczywistości. Wydłuża się również czas reakcji i zdolność oceny sytuacji, a to na drodze jest bardzo ważne! Kierowco włącz myślenie!

 

st. asp. Magdalena Gąsowska