Wczoraj piaseczyńscy strażacy obchodzili swoje święto. Na uroczysty apel zaproszeni zostali również Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie mł. insp. Paweł Krauz oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Górze Kalwarii mł. asp. Maciej Kęsik oraz st. asp. Sławomir Biernacki, którzy wykazali się bohaterstwem, ratując pensjonariuszy z budynku objętego pożarem.

O bohaterskiej postawie funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Górze Kalwarii pisaliśmy Policjanci wyprowadzili pensjonariuszy z płonącego budynku i rozpoczęli akcję gaśniczą.

Mł. asp. Maciej Kęsik oraz st. asp. Sławomir Biernacki, bez chwili zawahania, z narażeniem życia i zdrowia, wbiegli do objętego pożarem budynku Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Szpitalnej 1 w Górze Kalwarii, by ratować tych, którzy o własnych siłach nie byli w stanie opuścić zadymionego obiektu. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy żadna z ewakuowanych osób nie ucierpiała, a pożar szybko udało się ugasić.

W trakcie uroczystego apelu odbywającego się przed siedzibą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, Komendant st. bryg. Leszek Szcześniak podziękował funkcjonariuszom za ofiarną, bohaterską i godną naśladowania postawę jaką wykazali się 15 kwietnia 2023 roku. Podkreślił, że natychmiastowe, skuteczne, pełne profesjonalizmu oraz poświęcenia działania policjantów, bezsprzecznie przyczyniły się do tego, że nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał, a przybyłe na miejsce zastępy mogły przystąpić do akcji gaśniczej.

Statuetki wręczone zostały w obecności przełożonych policjantów - Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie mł. insp. Pawła Krauza oraz podinsp. Tomasza Jeżewskiego - Komendanta Komisariatu Policji w Górze Kalwarii.

 

asp. Magdalena Gąsowska/ea