Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Dzielnicowi z Piaseczna zatrzymali czterech sprawców kradzieży. Odpowiedzą oni teraz za kradzież pokryw studzienek kanalizacyjnych, roweru, pieniędzy, a także namiotu. Wszystkim zatrzymanym, w tym jednej kobiecie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy dzielnicowi zatrzymali „na gorącym” 45- letniego mieszkańca Głogowa, który w jednym ze sklepów sportowych w Piasecznie „zamarkował” zapłatę za namiot przy kasie bezobsługowej. A po wyjściu ze sklepu zaczął uciekać. Wzbudziło to, jak się okazało słuszne podejrzenia policjantów, którzy natychmiast zareagowali.

Ten sam patrol dzielnicowych zatrzymał 40- letniego obywatela Ukrainy, który kilkanaście minut wcześniej skradł rower na terenie Józefosławia.

Kolejnych dwóch dzielnicowych z Piaseczna zatrzymało sprawców kradzieży portfela z pieniędzmi. 35- letnia kobieta i jej 38- letni kompan trafili do policyjnego aresztu. W wyniku przeprowadzonych sprawdzeń okazało się, że duet ten odpowiada także za kradzież kilku pokryw od studzienek kanalizacyjnych.

Taka kradzież to poważne zagrożenie. Szczególnie podczas tak częstych obecnie opadów deszczu. Do takiej nieosłoniętej studzienki w każdej chwili może wpaść samochód, a nawet pieszy.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


 

nadkom. Jarosław Sawicki