Nie da się ukryć, że worki filtracyjne cieszą się ogromną popularnością. Bycie ekologicznym ostatnimi czasy jest bardzo modne, bowiem środowisko naturalne jest silnie zanieczyszczone. Jakie rodzaje worków filtracyjnych możemy wyróżnić? Gdzie stosowane są worki filtracyjne? Jakie oddziaływanie na środowisko mają worki filtracyjne? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników. 

Jakie rodzaje worków filtracyjnych możemy wyróżnić?

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że worki filtracyjne stworzone są z włókien, które mogą się od siebie różnić wieloma aspektami. Wśród nich wyróżnić możemy gramaturę, strukturę, odporność termiczną, wytrzymałość mechaniczną, przepuszczalność powietrza, a nawet obróbkę powierzchni. Występują trzy rodzaje worków filtracyjnych: poliamidowe, poliestrowe i poliakrylonitrylowe. Te pierwsze sprawdzą się do pracy w ekstremalnych warunkach, kiedy temperatura przekracza niekiedy 350 stopni Celsjusza. Worki poliestrowe cieszą się największą popularnością. Są stosowane w wielu branżach ze względu na korzystne właściwości. Egzemplarze poliakrylonitrylowe w sposób szczególny zalecane są w przypadku  wysokiego natężenia pierwiastków chemicznych. Warto wspomnieć o tym, że przeciętne worki filtracyjne mogą być mocowane w różny sposób. Najczęściej wykorzystuje się jednak snapring, sznur, pierścień stalowy, obejmy, zawieszki i uszczelki. Poszczególne egzemplarze mają również odmienny kształt. W sklepach znaleźć możemy zarówno worki okrągłe, płaskie, eliptyczne, jak i te kieszeniowe. 

Worki filtracyjne - podstawowe informacje, zastosowanie, wpływ na środowisko

Gdzie stosowane są worki filtracyjne?

Worki filtracyjne sprawdzają się w miejscach, gdzie każdego dnia wytwarzana jest stosunkowo duża ilość niebezpiecznych pyłów. Do najczęstszych gałęzi wyróżnić możemy przedsiębiorstwa ciężkiego przemysłu. Jest to m.in. przemysł hutniczy, cementowy, ceramiczny, gipsowy, chemiczny, metalurgiczny. Warto wspomnieć o przemyśle włókienniczym, drzewnym, papierniczym, zbożowo młynarskim. Co ciekawe, zastosowanie worków filtracyjnych możemy zauważyć również w energetyce i ciepłownictwie- dzięki nim możliwe jest skuteczne oczyszczenie spalin. Ważne jest, aby przedsiębiorca dobrał odpowiedni rodzaj worków, dzięki czemu maksymalizuje się skuteczność działania, a do atmosfery trafia nieco więcej zanieczyszczeń. 

Worki filtracyjne i ich oddziaływanie na środowisko

Worki filtracyjne mają duże znaczenie, jeśli przedsiębiorcom zależy na tym, aby środowisko naturalne zachowało właściwe parametry środowiska naturalnego. Jednym z najbardziej podstawowych zadań jest wychwytywanie cząsteczek pyłów, które powstają w procesach produkcyjnych. Jeśli zostaną one wdrożone do produkcji, wówczas powietrze nie ulega skażeniu. Jest to korzystne zarówno dla pracowników, jak i dla naszej planety. Z pewnością godny uwagi jest producent GEKO FILTRATION, który wytwarza produkty o bardzo dobrych parametrach technicznych.