Tłum dzieci przy radiowozie - magiczna tuba przekonała przedszkolaków

FOT. Policja Piaseczno
Już na progu Gminnego Przedszkola w Mysiadle asp. Wioletta Domagała została przywitana przez tłum dzieci. Spotkanie skupiło się na bezpieczeństwie drogowym i zabawie utrwalającej zasady ruchu. Największym magnesem dla maluchów był policyjny radiowóz i pokaz sprzętu.
“Wszyscy wiemy, że o bezpieczeństwie trzeba rozmawiać z każdym, bez względu na wiek.” Tak rozpoczęła się seria zajęć prowadzonych przez piaseczyńską profilaktyk - asp. Wiolettę Domagałę - dla najmłodszych z Gminnego Przedszkola w Mysiadle. Maluchy uczyły się, czego nie wolno robić na drodze, jak prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych oraz którą stroną iść, kiedy nie ma chodnika.
W trakcie zabaw policjantka pokazała dzieciom, co kryje w sobie “magiczna tuba” - prosty sposób, by pokazać jak działają odblaski. Jak podają piaseczyńscy policjanci, dzieci zrozumiały, że noszenie odblasków jest bardzo ważne i podnosi poziom naszego bezpieczeństwa na drodze. Małe obietnice padły od razu - przedszkolaki zapowiedziały, że zdobytą na spotkaniu wiedzę przekażą rodzicom, a podczas wieczornych i jesiennych spacerów zawsze będą mieć przy sobie odblaski.
Na koniec najmocniejsza atrakcja - oglądanie policyjnego radiowozu i codziennego wyposażenia funkcjonariuszy. Piaseczyńscy policjanci podkreślają, że takie spotkania chętnie przyjmują i że praktyczne zajęcia lepiej zapadają w pamięć niż suche wykłady.
Kilka minut z policjantką i jedna “magiczna tuba” zrobiły więcej niż długie pogadanki - jeśli dzieci wrócą do domu z odblaskami, to realna szansa, że mniej ich będzie na drodze bez widoczności.
Informacje przekazała podkom. Magdalena Gąsowska/ea.
na podstawie: Policja Piaseczno.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Piaseczno). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Które lasy wokół Warszawy są ważne dla mieszkańców? Rusza geoankieta

Asfaltowanie Okrzewskiej zmieni trasę L16. Będą zawieszone przystanki

Sześć imion dla gminnej wiewiórki. O wyborze zdecydują mieszkańcy

25 projektów powalczy o głosy mieszkańców Konstancina-Jeziorny

Ostatni turnus „Wakacji z Wojskiem 3” daje 27 dni szkolenia i około 6000 zł

Stłuczka w Pracach Dużych i nerwy na miejscu. Policjant uspokoił sytuację

Basen w Piasecznie zmienia godziny otwarcia podczas weekendu

Dwie uroczystości w Lasach Chojnowskich przypomną o walkach i ofiarach sierpnia 1944

Park mokradłowy na Łąkach Oborskich. Gmina i eksperci tworzą koncepcję

Plan Ogólny zmieni zasady zabudowy w gminie Piaseczno

Święto Wojska Polskiego w Górze Kalwarii z pieśniami i hołdem dla bohaterów

Burze nad powiatem piaseczyńskim. IMGW wydał alert drugiego stopnia

W drodze na strzelnicę usłyszeli krzyk. Kursanci ruszyli na pomoc

W Piasecznie dzieci poznają Ratka i Pielkę podczas niezwykłej premiery
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Gminy Dzierzążnia - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie - kontakt, rejestracja, doradcy i wsparcie dla pracodawców
- Muzeum Piaseczna - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Chojnowski Park Krajobrazowy - kontakt, dojazd, edukacja i atrakcje
- Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie - kontakt, godziny, świadczenia
- Urząd Stanu Cywilnego w Piasecznie - kontakt, dojazd i dostępność
