UM Piaseczno: Sukcesy zawodników X Fight na Mistrzostwach Świata w Kickboxingu w Budapeszcie 2024
W dniach 6-31 sierpnia 2024 roku w Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Świata w Kickboxingu, które przyciągnęły uwagę młodych sportowców z całego świata. Wśród 2253 zawodników z 68 krajów, reprezentacja Polski, w tym zawodnicy klubu X Fight Piaseczno, zaprezentowała się z imponującym dorobkiem medalowym. To wydarzenie nie tylko podkreśla rosnącą popularność kickboxingu, ale również talent i determinację młodych zawodników. Przebieg mistrzostw dostarczył wielu emocji i niezapomnianych chwil. Warto przyjrzeć się bliżej osiągnięciom naszych reprezentantów.

Polska reprezentacja na Mistrzostwach Świata

W Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Świata w Kickboxingu, w których wzięło udział aż 2253 zawodników. Wśród nich znalazło się ponad 200 przedstawicieli z Polski, co czyniło naszą reprezentację jedną z największych. W skład tej drużyny weszło dziesięciu zawodników klubu X Fight Piaseczno, w tym utalentowani młodzi sportowcy, tacy jak Zuzanna Węgrzyn, Oliwier Lach oraz Sebastian Jędraś. Ich udział w mistrzostwach to nie tylko kwestia rywalizacji, ale także doskonała okazja do wymiany doświadczeń z rówieśnikami z całego świata, co wpływa na ich rozwój sportowy i osobisty.

Medale i sukcesy zawodników X Fight Piaseczno

Wielkim sukcesem zakończył się udział Zuzanny Węgrzyn, która zdobyła złoty medal w formule Pointfighting w kategorii wagowej -28 kg wśród Kadetów Młodszych. Jej droga do mistrzostwa nie była łatwa, bowiem zmierzyła się z zawodniczkami z Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Indii oraz Węgier. Najtrudniejszym przeciwnikiem okazała się Brytyjka, liderka światowego rankingu, z którą Zuzanna stoczyła emocjonujący pojedynek, pokazując nie tylko umiejętności techniczne, ale także niezwykłą determinację.

Również jej koleżanki z klubu, Zosia Przybylska i Julia Marczyńska, zdobyły brązowe medale w tej samej formule, co świadczy o wysokim poziomie ich przygotowania. Zosia, która wszystkie walki wygrała przed czasem, w dramatycznym półfinale uległa Irlandce, a Julia, debiutując w grupie kadetów starszych, pokonała wyżej notowaną Słowenkę. Julia dodatkowo zdobyła brąz w formule Light contact, co podkreśla jej wszechstronność i zdolności w kickboxingu.

Wyzwania wśród juniorów i najmłodszych zawodników

W kategorii juniorów najlepiej zaprezentował się Sebastian Jędraś, który zdobył dwa brązowe medale w formułach Light contact i Kick Light. Jego pojedynki z greckimi zawodnikami były pełne emocji, jednak w półfinałach nie dał rady Irlandczykom. Pozostali juniorzy z klubu, Adam, Bartosz i Mateusz, zakończyli swoje zmagania na eliminacjach, co pokazuje, że mimo dobrych przygotowań, rywalizacja na międzynarodowym poziomie jest niezwykle wymagająca.

W najmłodszej grupie wiekowej, reprezentantem klubu był Oliwier Lach, który w formule Pointfighting w kategorii wagowej -36 kg zajął 3. miejsce. W swoim pojedynku o medal pokonał zawodnika z Gwatemali, jednak w półfinale pechowo przegrał z Węgrem, tracąc szansę na złoto w ostatniej sekundzie. Inne zawodniczki, w tym Karolina Chuda i Julka Węgrzyn, niestety nie awansowały do dalszego etapu, co pokazuje, że każdy start to nie tylko szansa na medal, ale również cenne doświadczenie.

Mistrzostwa Świata w Budapeszcie pokazały, jak wiele talentów drzemie w młodych sportowcach z naszego regionu. Ich osiągnięcia zasługują na uznanie i mogą być inspiracją dla kolejnych pokoleń kickboxerów.

Na podstawie: UM Piaseczno