Zamknięcie skrzyżowania w Dobieszu od 18 czerwca z powodu budowy ronda
W związku z planowaną przebudową skrzyżowania w Dobieszu, mieszkańcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu. Sprawdź, jakie ulice będą zamknięte i którędy poprowadzą objazdy.
  1. Skrzyżowanie Mazowieckiej, Leśnej i Lipowej będzie zamknięte od 18 czerwca.
  2. Objazdy dla pojazdów o różnych DMC.
  3. Autobusy linii L25 będą miały specjalne pozwolenie na przejazd.
  4. Zakończenie inwestycji planowane na lipiec.

Od wtorku, 18 czerwca, skrzyżowanie ulic Mazowieckiej, Leśnej i Lipowej zostanie zamknięte dla ruchu kołowego. Jest to związane z rozpoczęciem przebudowy, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu w tej części miasta.

W trakcie prac budowlanych, wytyczone zostaną objazdy dla różnych typów pojazdów. Pojazdy o DMC poniżej 3,5 tony będą mogły korzystać z objazdu prowadzącego przez drogę wojewódzką nr 873 oraz ulicami Wiekowej Sosny, Parkową, Główną, Górną, Przyrzeczną, Długą, Dojazdową i Ogrodową. Natomiast pojazdy o DMC powyżej 3,5 tony skierowane będą na drogę krajową nr 79 oraz drogę krajową nr 50.

W pierwszym etapie inwestycji dopuszczony zostanie wyłącznie przejazd autobusów linii L25, co pozwoli na minimalizację utrudnień dla pasażerów komunikacji miejskiej. Mieszkańcy powinni jednak przygotować się na pewne niedogodności związane z zamknięciem skrzyżowania.

Przebudowa skrzyżowania ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz poprawę przepustowości w tym rejonie. Zakończenie inwestycji planowane jest na lipiec, co oznacza, że już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego, bezpieczniejszego ronda.

Prosimy wszystkich kierowców o cierpliwość i dostosowanie się do tymczasowych zmian w organizacji ruchu. Szczegółowe informacje na temat objazdów będą dostępne na stronie internetowej urzędu miasta oraz na tablicach informacyjnych w pobliżu zamkniętego skrzyżowania.


Wg inf z: Powiat