Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Czego można się spodziewać, gdy u Twojego dziecka zostanie zdiagnozowana skolioza?

Kiedy u Twojego dziecka zostanie zdiagnozowana skolioza, powinieneś być przygotowany na nadchodzącą zmianę oraz spotkanie ze specjalistą w Szpital Dworska w Krakowie. Są rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc dziecku przetrwać ten trudny czas. Skolioza to stan, który dotyka dzieci w miarę ich wzrostu. Może wpływać na postawę dziecka, ból pleców, a nawet rozwój mózgu.

5 rzeczy, których można się spodziewać, gdy Twoje dziecko ma diagnozę skoliozy

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest nie wariować i pozostać pozytywnym. Łatwo dać się złapać w momencie, gdy Twoje dziecko ma diagnozę, ale właśnie wtedy ważne jest, aby zrobić krok wstecz i zadać sobie kilka pytań.

5 rzeczy, których powinieneś się spodziewać, gdy Twoje dziecko ma diagnozę skoliozy:

  1. Będą potrzebować leczenia
  2. Będą potrzebować fizykoterapii
  3. Cała Twoja rodzina prawdopodobnie będzie potrzebować porady
  4. Spodziewaj się, że będą cierpieć przez większość swojego życia
  5. Mogą nigdy nie być całkowicie bez bólu

Istnieje kilka sposobów diagnozowania skoliozy u dzieci. Większość lekarzy oceni rozbieżność wzrostu między lewą i prawą stroną kręgosłupa. Mogą również zamówić prześwietlenie, aby wykluczyć inne zaburzenia, które mogą wpływać na wzrost. Ponadto mogą zdecydować się na test zwany oceną stołu pochylanego, który mierzy, jak bardzo kręgosłup skręca się w trzech wymiarach, gdy stoi pionowo.

Jakie są objawy wrodzonej skoliozy?

Skolioza wrodzona to problem, który dotyka kręgosłupa i może powodować deformacje i powikłania. Chociaż nie ma oznak tego stanu u noworodków, odkrywa się go, gdy dziecko dorasta.

Objawy wrodzonej skoliozy: Oto najczęstsze objawy wrodzonej skoliozy:

  • ból pleców, bioder lub nóg
  • trudności z równowagą
  • trudności z chodzeniem
  • skrzywienie kręgosłupa
  • kompresja rdzenia kręgowego

Jak zapobiegać i zarządzać skoliozą u dzieci za pomocą opieki chiropraktycznej i innych technik leczenia

Skolioza to skrzywienie kręgosłupa, które powoduje nieprawidłowy lub nienormalny wygląd kręgosłupa. Może wahać się od łagodnego do ciężkiego i ma objawy, które mogą obejmować ból, drętwienie, mrowienie, osłabienie i niektóre rodzaje paraliżu.

W niektórych przypadkach może być konieczna operacja w celu skorygowania nieregularnego kształtu kręgosłupa. Jest wiele rzeczy, które ludzie mogą zrobić, aby zapobiec wystąpieniu skoliozy u dzieci. Opieka chiropraktyczna jest jednym ze skutecznych sposobów zapobiegania skoliozie, ponieważ wzmacnia klatkę piersiową i mięśnie pleców. Inne metody zapobiegania obejmują noszenie ortezy kręgosłupa u dzieci, u których zdiagnozowano skoliozę idiopatyczną oraz przyjmowanie suplementów witaminy D przed zabiegiem.

Skolioza występuje częściej u dziewcząt niż chłopców z powodu przyczyn hormonalnych, które wywierają presję na rozwijający się kręgosłup.