Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Policjanci z piaseczyńskiego wydział ruchu drogowego aktywnie włączają się w działania na rzecz bezpieczeństwa. Można ich spotkać nie tylko na powiatowych drogach, ale również w szkołach na zajęciach edukacyjnych. Wczoraj mundurowi gościli w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Zaprezentowano również policyjnego drona.

W dniu wczorajszym policjanci z piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego gościli w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie. W trakcie spotkania edukowali uczniów najmłodszych klas z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, co zrobić kiedy staną się uczestnikiem wypadku, i dlaczego pasy bezpieczeństwa w aucie są takie ważne. Najmłodsi chętnie brali udział w zajęciach, zadawali pytania, ale też odpowiadali na pytania funkcjonariuszy.

W trakcie spotkania zaprezentowano policyjnego drona. Dzięki niemu uczniowie dowiedzieli się, że policjanci nie zawsze są widoczni, ale zawsze dbają o bezpieczeństwo na drogach.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali odblaski i pamiątkowe plany lekcji, które będą przypominały o bezpieczeństwie przez cały rok szkolny.

 

asp. Magdalena Gąsowska