Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Kiedy należy zamówić kontener na gruz?

Nawet niewielki remont może wygenerować sporo gruzu, którego będzie trzeba się pozbyć z własnej posesji. Zwykle firmy remontowe nie odpowiadają za to, aby pozbyć się gruzu po remoncie i ta kwestia pozostaje w gestii właściciela. Jeśli nie posiadamy odpowiedniego samochodu przystosowanego do przewozu gruzu to pozostaje skorzystać z usług firm, które kompleksowo zajmą się dostarczeniem odpowiedniego kontenera, a następnie go odbiorą w ciągu do 7 dni. Wywóz gruzu piaseczno oferuje firma Gruz Bob w atrakcyjnej cenie zarówno dla firm jak i dla osób prywatnych.

Planowanie remontu

W momencie w którym zaczynamy planować remont i zatrudnić ekipę remontową powinniśmy również pomyśleć o innych kwestiach związanych z przeprowadzanymi czynnościami. Ekipa remontowa zadba o narzędzia, ale będzie trzeba zatroszczyć się o miejsce gdzie ma być gromadzony wszelaki gruz. Możemy wytyczyć specjalne miejsce na podwórzu lub po prostu wynająć kontener na gruz, gdzie ekipa od remontu będzie umieszczać tego typu odpady. Pierwszą kwestią, która pojawia się przy wyborze kontenera jest oczywiście jego wielkość. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie tego oszacować to nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby w trakcie konsultacji z ekipą remontową zapytać o to na ile oceniają wielkość gruzu jaki może powstać w trakcie renowacji lub remontu. Następnie pozostaje nam określić ramy czasowe w których będzie powstawał gruz, aby na odpowiedni termin zamówić kontener w firmie wywożącej gruz.

Co w przypadku małego remontu?

Jeśli doszliśmy do wniosku, że ilość wygenerowanego gruzu nie będzie tak duża, aby zamawiać specjalny kontener to można spróbować skorzystać z innego rozwiązania. Są to specjalne worki na gruz, które są na tyle wytrzymałe i pojemne, że umożliwiają przechowywanie oraz bezpieczne przenoszenie gruzu i innego tego typu odpadów. Ważne jest to, że gruz kwalifikuje się do tak zwanej grupy odpadów pobudowanych i należy zadbać o to, aby się go we właściwy sposób pozbyć. Odpady tego typu można przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK. Przynajmniej jeden taki punkt powinien przypadać na każdą gminę, więc nie powinno być problemu, aby go znaleźć. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie dostarczyć gruzu na własną rękę, na przykład nie posiadamy odpowiedniego samochodu do transportu worków z gruzem, to możemy zatrudnić firmę, która może wywieźć dowolną ilość gruzu za opłatą. To optymalne rozwiązanie dla osób, które chcą samodzielnie zgromadzić gruz, aby następnie zapłacić za sam wywóz.