Uwaga! Burze (komunikat RSO) Uwaga! Silny wiatr (komunikat RSO)

Parking przy magistracie stanie pusty. Straż Miejska sprawdzi rowerowe umiejętności uczniów

Parking przy magistracie stanie pusty. Straż Miejska sprawdzi rowerowe umiejętności uczniów

FOT. Gmina Konstancin-Jeziorna

Przy ul. Józefa Hlebowicza w Konstancinie-Jeziornie na chwilę zmieni się układ dnia kierowców. Na parkingu za magistratem stanie mobilne miasteczko ruchu drogowego, a w sobotę pojawią się tam uczniowie, którzy sprawdzą swoje umiejętności przed kartą rowerową. Straż Miejska przygotowuje egzamin dla blisko 200 dzieci z podstawówek. Samochodu nie będzie można tam zostawić, więc warto zawczasu szukać innego miejsca.

  • Parking za magistratem zostanie wyłączony z użytkowania
  • Blisko 200 uczniów sprawdzi teorię i jazdę na rowerze

Parking za magistratem zostanie wyłączony z użytkowania

Od piątku 22 maja, od godz. 15.30, do soboty 23 maja, do godz. 20.00, parking przy ul. Józefa Hlebowicza będzie zamknięty dla kierowców. Chodzi o teren na tyłach konstancińskiego magistratu, z wjazdem od ul. Kolejowej, który na czas wydarzenia przejmie mobilne miasteczko ruchu drogowego.

Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie prosi, by w tym czasie nie parkować samochodów w tym miejscu. To prośba praktyczna, ale potrzebna – na kilka godzin parking zmienia funkcję i staje się bezpiecznym placem egzaminacyjnym dla najmłodszych rowerzystów.

Blisko 200 uczniów sprawdzi teorię i jazdę na rowerze

W sobotę na torze pojawią się uczniowie konstancińskich szkół podstawowych. Egzamin na kartę rowerową obejmie nie tylko samą jazdę, ale też wykorzystanie wiedzy teoretycznej w warunkach zbliżonych do prawdziwego ruchu drogowego.

Strażnicy miejscy podkreślają, że takie sprawdziany mają realny sens: uczą dzieci poruszania się po drogach w sposób bezpieczny i zgodny z zasadami. Dla mieszkańców oznacza to jedną rzecz bardzo konkretną – w tym miejscu lepiej wcześniej zaplanować postój, bo przez ponad dobę parking będzie należał do przyszłych rowerzystów.

na podstawie: Gmina Konstancin-Jeziorna.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Gmina Konstancin-Jeziorna). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji