Święto Policji w Piasecznie 2025 z wyjątkowymi odznaczeniami i awansami

Piaseczno świętowało wyjątkową rocznicę – 106 lat istnienia Policji oraz setną rocznicę służby kobiet w tej formacji. Uroczystości przyciągnęły uwagę mieszkańców, którzy mogli zobaczyć nie tylko oficjalne ceremonie, ale także poznać bliżej codzienną pracę funkcjonariuszy.
- Uroczystości na placu Piłsudskiego w Piasecznie z udziałem lokalnej społeczności
- Piaseczyńska Policja doceniona za służbę i zaangażowanie
Uroczystości na placu Piłsudskiego w Piasecznie z udziałem lokalnej społeczności
We wtorek, 22 lipca 2025 roku, serce Piaseczna tętniło wyjątkowym wydarzeniem. Plac Piłsudskiego stał się miejscem obchodów Święta Policji, które w tym roku miało szczególny wymiar ze względu na dwie ważne rocznice. To właśnie tutaj odbyła się oficjalna część uroczystości, która rozpoczęła się o godzinie 11:00 apelem na rynku miejskim. Podczas niego wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie oraz odznaczenia państwowe i resortowe, doceniając ich zaangażowanie i służbę.
Wcześniej, w kościele św. Anny, odprawiona została msza święta, która nadała całemu wydarzeniu podniosły charakter i pozwoliła uczestnikom wspólnie uczcić pamięć o historii i tradycji polskiej Policji.
Piaseczyńska Policja doceniona za służbę i zaangażowanie
Obchody były nie tylko okazją do refleksji nad historią formacji, ale także momentem wyróżnienia tych, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Piaseczna i okolic. Wręczenie awansów oraz odznaczeń było wyrazem uznania dla ciężkiej pracy i poświęcenia funkcjonariuszy. Szczególne znaczenie miała również setna rocznica obecności kobiet w polskiej Policji – symbol postępu i równouprawnienia w służbie publicznej.
Mieszkańcy mieli okazję obejrzeć relację filmową z uroczystości oraz zapoznać się z fotorelacją dokumentującą ten wyjątkowy dzień. Takie wydarzenia budują więź między policją a społeczeństwem, pokazując ludzką twarz munduru i przypominając o wspólnych wartościach.
Na podst. Urząd Miasta w Piasecznie
Autor: krystian