Wystawa rysunków Krzysztofa Gawronkiewicza w Bibliotece Głównej
Biblioteka Główna zaprasza na wyjątkową wystawę rysunków autorstwa Krzysztofa Gawronkiewicza. To doskonała okazja, by zobaczyć prace jednego z najważniejszych polskich twórców komiksów.
  1. Wystawa dostępna do końca czerwca 2024 r.
  2. Prace Krzysztofa Gawronkiewicza – grafika, malarza, ilustratora.
  3. Ilustracje do książek i komiksów.
  4. Nagrody na międzynarodowych festiwalach.

Oddział dla dzieci i młodzieży w naszej Bibliotece Głównej serdecznie zaprasza wszystkich miłośników sztuki i komiksów do odwiedzenia wystawy prac Krzysztofa Gawronkiewicza. Ekspozycja ta prezentuje dorobek artystyczny jednego z najwybitniejszych polskich rysowników komiksowych, którego twórczość zdobyła uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

Krzysztof Gawronkiewicz urodził się 1 kwietnia 1969 roku w Warszawie. Jest absolwentem Liceum Plastycznego oraz Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Swoją przygodę z rysunkiem rozpoczął już w szkole podstawowej, tworząc komiksowe adaptacje telewizyjnych programów, takich jak "Kosmos 1999". Jego pierwsze prace jako ilustratora pojawiły się na łamach "Nowej Fantastyki".

Artysta jest autorem ilustracji do wielu książek, w tym do takich tytułów jak "Klub Auschwitz" i "Bałwan w lodówce". Jego wkład w świat komiksu jest nieoceniony, a wśród jego najbardziej znanych prac znajdują się komiksy takie jak: "Kwintesencja", "Zwrotnik Panny", "Beneficio" oraz "Powstanie #1 – Za dzień, za dwa".

Gawronkiewicz wielokrotnie zdobywał nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Jego prace zostały również docenione na arenie międzynarodowej, m.in. we Francji i Belgii. Wśród wyróżnionych komiksów można wymienić "Esencja", "Achtung Zelig!" oraz "Tabula rasa".

Wystawę rysunków Krzysztofa Gawronkiewicza można oglądać w Bibliotece Głównej do końca czerwca 2024 roku. To niepowtarzalna okazja, by z bliska przyjrzeć się twórczości artysty, który od lat inspiruje kolejne pokolenia miłośników komiksu i sztuki ilustracyjnej.


Opierając się na: BPMiG Piaseczno