Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego w Piasecznie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Przeprowadzili tam egzamin na kartę rowerową do którego przystąpiło 130 uczniów. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej powtórki podstawowych zasad ruchu drogowego, a zaraz po niej rozpoczął się egzamin.

Funkcjonariusze piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili egzamin dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Polegał on na prawidłowym pokonaniu toru przygotowanego przez piaseczyńskich strażników miejskich. Trzeba było wykazać się umiejętnościami korzystania z ronda, ustąpić pierwszeństwa przechodzącym przez przejście dla pieszych, odpowiednio zareagować na sygnały wydawane przez kierującego ruchem policjanta oraz pokonać „ósemkę”.  Do egzaminu przystąpiło 130 uczniów, 125 uzyskało swoje pierwsze i jakże wyczekane „małe prawo” jazdy - kartę rowerową.

Po zakończonym egzaminie policjanci pogratulowali nowym rowerzystom zaliczenia pierwszego dorosłego egzaminu. Podkreślili, że zdobyta dzisiaj karta rowerowa nie tylko uprawnia do korzystania z dróg, ale też zobowiązuje do dbania o odpowiednie wyposażenie roweru, a przede wszystkim przestrzegania przepisów.

 

asp. Magdalena Gąsowska