Postawą, która z całą pewnością godna jest naśladowania, wykazał się mieszkaniec Piaseczna. W sobotni wieczór ujął nietrzeźwą kierującą, uniemożliwił jej dalszą jazdę, a następnie przekazał wezwanym na miejsce policjantom. 58-latka nie tylko była pijana, ale również posiadała sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

W sobotni wieczór oficer dyżurny piaseczyńskiej komendy został poinformowany o obywatelskim ujęciu nietrzeźwej kierującej, do którego doszło w Uwielinach. Na miejsce niezwłocznie został skierowany policyjny patrol. Okazało się, że 51-letni mieszkaniec Piaseczna zauważył, jak kierująca oplem corsa zjeżdża na przeciwległy pas ruchu. Postanowił natychmiast zareagować i sprawdzić, dlaczego tak się stało. Kiedy mężczyzna zbliżył się do kierującej od razu wiedział, że ma do czynienia z osobą nietrzeźwą. Odebrał jej kluczyki, a o zdarzeniu poinformował Policję. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło przypuszczenia 51-latka. 58-letnia kobieta "wydmuchała" blisko 2,5 promila alkoholu! Okazało się również, że posiada ona aktywne, sądowe zakazy prowadzenia pojazdów obowiązujące do lipca 2023 roku.

Dzięki reakcji mężczyzny, kobieta wkrótce odpowie przed sądem za popełnione czyny. Jego determinacja i zaangażowanie zasługują na uznanie!

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym dla nas oraz naszych bliskich. Reagujmy na tego typu przypadki! Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców!

 

asp. Magdalena Gąsowska/ea