Przeszczep włosów – na czym polega i jakie daje efekty?

Przerzedzająca się fryzura, zakola czy powiększający się przedziałek potrafią skutecznie zepsuć nastrój i wywołać kompleksy. Na postępujące łysienie mogą skarżyć się zarówno mężczyźni, jak i kobiety, przy czym w obu przypadkach możliwe jest wystąpienie zarówno niewielkich, jak i zaawansowanych zmian. Pragniesz na powrót cieszyć się bujną czupryną? Dowiedz się więcej o zabiegu przeszczepu włosów. O opowiedzenie o szczegółach poprosiliśmy specjalistów kliniki Novoderm w Łodzi.

Na czym polega przeszczep włosów?

Przeszczep włosów wykonuje się, pobierając włosy najczęściej z partii potylicznej głowy, ewentualnie innej, owłosionej części. Następnie są one implantowane w obszarze dotkniętym łysieniem. Niekiedy zdarza się, że problem dotknął całej głowy. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie również tego problemu. Zalecanym zabiegiem jest przeszczep włosów WAW FUE – rekomendują eksperci kliniki Novoderm w Łodzi . W jego przebiegu możliwe jest bowiem pozyskanie cebulek również z innych części ciała, takich jak klatka piersiowa, plecy czy nawet twarz. Taki zabieg może być więc ratunkiem dla osób, u których problem jest już mocno zaawansowany. Rezultaty takiej procedury są również bardzo naturalne. Pacjent nie musi obawiać się również blizn – metoda WAW FUE z pewnością ich nie pozostawi.

Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów?

Zabieg przeszczepu włosów rozpoczyna się od zaznaczenia obszaru biorczego, który wcześniej został już ustalony przez lekarza, a następnie ogolenia głowy pacjenta. Potem podawane jest znieczulenie miejscowe, które znacznie zwiększa komfort zabiegu. Gdy preparat zacznie działać, specjalista zaczyna pobierać mieszki włosowe z obszaru dawczego. Po uzyskaniu ich odpowiedniej liczby, rozpoczyna się etap wykonywania delikatnych nacięć w skórze głowy, a następnie umieszczanie w nich pobranych włosów. Na koniec na głowę pacjenta zakładany jest jałowy opatrunek. Zabieg jest dość długi i najczęściej trwa co najmniej 6 godzin, chociaż zdarzają się również sesje 12-godzinne. Dlatego w odpowiednich dla procedury momentach pacjent może zdecydować się na przerwę. Od razu po zakończeniu przeszczepu pacjent może opuścić klinikę. Procedura, choć dość długa, na szczęście jest jednorazowa. Rezultaty są trwałe i widoczne będą wraz ze wzrostem włosów.

Kiedy konieczny może być przeszczep włosów?

Sądzisz, że przeszczep włosów to w Twoim przypadku najlepszy wybór. Być może wcale nie musisz poddawać się tej procedurze! Pomiędzy kosmetykami czy suplementami a przeszczepem włosów znajdują się jeszcze inne, mniej inwazyjne metody medycyny estetycznej. Jeśli Twoim problemem jest jedynie nieco więcej włosów pozostających, mniejsza objętość kucyka czy lekko prześwitujące skalp nad skroniami, możesz zdecydować się na mezoterapię skóry głowy. Eksperci kliniki Novoderm zalecają przede wszystkim jeden z dwóch zabiegów:

  • Dr Cyj Hair Filler – ten odżywczy koktajl łączy w sobie aż 7 peptydów oraz kwas hialuronowy, które intensywnie odżywiają pasma od samych cebulek oraz znacznie zmniejszają wypadanie włosów;
  • mezoterapia z zastosowaniem komórek macierzystych – preparat opracowuje się odwirowując krew pobraną od pacjenta z żyły odłokciowej. Tak pozyskane osocze bogatopłytkowe zapewnia nie tylko doskonałe efekty, lecz także zmniejszenie ryzyka niepożądanej reakcji organizmu właściwie do zera.

Wymienione metody często stosowane są także po przeszczepie włosów, aby wspomóc przyjęcie się przeszczepionych mieszków oraz wspomóc ich wzrost.

Przeciwwskazania do przeszczepu włosów

Przeszczep włosów, jak każda procedura estetyczna, wiąże się również z listą przeciwwskazań do jego wykonania. Do najważniejszych punktów należą:

  • choroby nowotworowe;
  • uczulenie na podawane środki znieczulające;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • zaawansowana lub nieleczona cukrzyca;
  • stany zapalne skóry;
  • łysienie plackowate;
  • zaburzenia krzepnięcia krwi;
  • przewlekłe stosowanie środków obniżających krzepliwość krwi.