Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Bateria łazienkowa – jak dopasować do wystroju wnętrza?

Wszystkie elementy łazienkowego wyposażenia powinny tworzyć spójną całość, dlatego wyboru baterii nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Armatura musi być dopasowana do ceramiki, czyli przede wszystkim do umywalki i wanny, ale również do stylu aranżacji. Na jakie cechy baterii warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Czym kierować się przy wyborze baterii łazienkowych?

Baterie to armatura sanitarna, której nie zawsze poświęca się należną uwagę. Tymczasem znacząco wpływa na wygląd łazienki, a także komfort użytkowników. Funkcjonalność stanowi jedną z najważniejszych cech, na które trzeba zwrócić uwagę, ale ważna jest również niezawodność, co oznacza, że najbezpieczniej zdecydować się na rozwiązania sprawdzonych producentów działających na rynku co najmniej kilka lat. Bezawaryjność i komfort użytkowania muszą przy tym współgrać ze stylistyką. Atrakcyjnie prezentująca się bateria, która spełnia najważniejsze wymagania, zachęca do zakupu, ale zdarza się, że dopiero po pewnym czasie okazuje się, że jednak pod pewnym względem jest niepraktyczna. Chodzi o łatwość utrzymania jej w czystości. Najlepsze są proste nowoczesne formy. Za to baterie w stylu retro i wszelkie nietypowe kształty z zakamarkami, do których trudno dotrzeć, mogą się pięknie prezentować, lecz staranne wyczyszczenie całej ich powierzchni może przysparzać wielu problemów.

Harmonia wystroju – dobór baterii

Zachowanie odpowiednich proporcji stanowi podstawę każdej dobrej aranżacji pomieszczenia, dlatego wielkość i kształt baterii powinny być dopasowane do umywalki, wanny i bidetu, jeżeli planowany jest jego montaż. Zbyt krótka wylewka baterii spowoduje, że woda nie będzie spływać bezpośrednio do niecki, lecz będzie się rozpryskiwać po ściankach misy. Za wysoka wylewka sprawi, że woda będzie spadać z dużej wysokości i rozchlapywać się zupełnie na boki, zalewając pomieszczenie. Aby armatura łazienkowa spełniała swoją funkcję, musi tworzyć spójną całość z pozostałymi elementami aranżacji. Do wyboru są baterie stojące do klasycznych umywalek i wolnostojące do umywalek nablatowych, a także przeznaczone do montażu podtynkowego i natynkowego. Modeli jest wiele, dlatego wchodząc na stronę https://plusoutlet.pl, można wybrać baterię dostosowaną do indywidualnych potrzeb aranżacyjnych. W internetowym outlecie można przy okazji zaoszczędzić.

Bateria dobrej jakości – czyli jaka?

Ceny baterii mogą się różnić między sobą znacząco, dlatego że armatura jest wykonywana z różnych materiałów. Wystarczy porównać koszt zakupu baterii chromowanych, które cieszą się dużą popularnością, aby przekonać się, że różnice są wyraźne. Dlaczego baterie pokryte tą samą powłoką nie kosztują podobnie? Tańsze wersje z reguły są pokryte cienką chromowaną powłoką, która po pewnym czasie matowieje. Zwiększa się również jej podatność na zarysowania. W przypadku droższych baterii stosuje się grubszą warstwę chromowanej powłoki, a dodatkowo powłoki zabezpieczające, które sprawiają, że zwiększa się odporność powierzchni na działanie czynników zewnętrznych.