Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest sprawą wspólną - rodziców, policjantów oraz nauczycieli, a przypominanie elementarnych zasad ruchu drogowego powinno stać się codziennością. Doskonale wiedzą o tym piaseczyńscy policjanci, którzy przeprowadzili cykl spotkań z nauczycielami piaseczyńskich „podstawówek”. Mundurowi przekazali kadrze pedagogicznej materiały edukacyjne, które ci będą mogli wykorzystać w trakcie rozmów z uczniami.

Każda okazja jest dobra by porozmawiać o tym co ważne, a ważne jest to, by uświadomić młodym ludziom, że wokół może czekać na nich wiele zagrożeń i warto wiedzieć jak sobie z nimi radzić i potrafić odpowiednio na nie zareagować. Doskonale wiedzą o tym piaseczyńscy policjanci, którzy przeprowadzili cykl spotkań z kadrą pedagogiczną piaseczyńskich podstawówek. Mundurowi w trakcie prowadzonych prelekcji zwracali uwagę na najczęstsze przyczyny zdarzeń z udziałem dzieci. Omówili zasady prawidłowego korzystania z infrastruktury rowerowej, poruszania się na hulajnogach. Przypomnieli również elementarne zasady ruchu drogowego, które powinien znać każdy jego uczestnik. Zwracali uwagę na to, że niezmiernie ważne jest nawiązanie kontaktu wzrokowego z kierującym pojazdem w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych czy przejeżdżania przez przejazd rowerowy.

Stróże prawa zachęcali również do tego, by w trakcie rozmów z uczniami, nauczyciele zachęcali ich do korzystania z kasków, a w związku ze zbliżającą się jesienną szarugą podkreślali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania, funkcjonariusze odpowiadali na pytania oraz przekazali materiały edukacyjne w tym filmy profilaktyczne, które nauczyciele będą mogli wykorzystać w trakcie zajęć z uczniami.

Pamiętajmy o tym, aby przypominać naszym dzieciom zasady bezpieczeństwa i dawać im dobry przykład w trakcie codziennych spacerów czy rowerowych wypraw, bo bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest sprawą wspólną nas wszystkich!

 

st. asp. Magdalena Gąsowska/bś