Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Dzieci i młodzież powróciły do nauki stacjonarnej, a wraz z ich powrotem do szkół i przedszkoli zawitali policjanci. Z przedszkolakami rozmawiali o bezpieczeństwie w kontaktach z osobami obcymi, z młodzieżą o hejcie, cyberprzemocy, mowie nienawiści i uzależnieniach.

Po przerwie świąteczno - noworocznej dzieci i młodzież powróciły do placówek oświatowych. Wraz z nimi do szkół i przedszkoli zawitali policjanci. W tym tygodniu spotkania odbyły się w Przedszkolu "Wesoły Tygrysek", gdzie z najmłodszymi rozmawiano o bezpieczeństwie tym drogowym, jak również w kontaktach z osobami nieznajomymi, numerach alarmowych. Nie zabrakło również prezentacji policyjnego sprzętu i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

W Szkole Podstawowej im. Franciszka Magellana z uczniami klas VI oraz VII rozmawiano o cyberzagrożeniach, hejcie, mowie nienawiści, a także uzależnieniach. Uczestnicy spotkania zgłębili swoją wiedzę z zakresu odpowiedzialności karnej. Chętnie dyskutowali i zadawali pytania.

Policjanci zapowiadają, że mimo panującej pandemii, w reżimie sanitarnym będą w dalszym ciągu prowadzić spotkania i edukować młodzież.


 

asp. Magdalena Gąsowska

  • Spotkanie z przedszkolakami
  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami