Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Policjanci z wydziału ruchu drogowego w swojej codziennej służbie wykorzystują drona. Dla przykładu publikujemy dziś film z jednego z przejść dla pieszych w Piasecznie. Niestety kierowcy wciąż „zapominają” nie tylko o zakazie wyprzedzania na przejściu, ale również o ustępowaniu pieszym. Z powietrza widać każde przewinienie!

W codziennej służbie, i to coraz częściej funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna wykorzystują drona. Szczególnie w miejscach takich jak skrzyżowania, w tym przejścia dla pieszych. Niestety dochodzi tu nadal do licznych wykroczeń.

Najczęściej jest to wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych. Na załączonym filmie pokazujemy dostawczego renault, którego 44- letni kierowca wykonuje na ulicy Okulickiego w Piasecznie manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Mieszkaniec gminy Lesznowola został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych, oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym.

 nadkom. Jarosław Sawicki/mg

Film received_531650317937933.mp4

Pobierz plik received_531650317937933.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.63 MB)