Zalety pożyczek pod nieruchomość - co warto wiedzieć?

Posiadanie własnej nieruchomości daje możliwość wzięcia atrakcyjnej pożyczki pod jej zastaw. I nie jest ważne, czy taką nieruchomością jest mieszkanie, dom, hala, powierzchnie biurowe, czy po prostu ziemia, na której dopiero można coś wybudować.

Dzięki takiej nieruchomości można otrzymać pożyczkę opiewającą na 80 procent wartości takiego zastawu. Wystarczy tylko założyć hipotekę na księdze wieczystej nieruchomości. To, że ona na nie jest nie powoduje, że ktoś przestaje być właścicielem domu lub gruntu. Nadal nim jest i w przypadku terminowego spłacania długów, może z takiej nieruchomości dowolnie korzystać.

Mniejsze oprocentowanie

Pożyczki gotówkowe pod zastaw nieruchomości są natomiast z wielu powodów o wiele bardziej korzystne niż kredyty gotówkowe. Między innymi dlatego, że takie pożyczki są zwykle znacznie niżej oprocentowane niż kredyty gotówkowe. Różnice sięgają kilku procent na korzyść pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Poza tym czas spłaty pożyczki pod zastaw nieruchomości może być o wiele dłuższy niż kredytu gotówkowego. Dzięki temu comiesięczne raty będą niższe. Dzięki posiadanie zabezpieczenia w postaci nieruchomości można również otrzymać o wiele większą sumę pieniędzy niż w przypadku innego kredytu.

Uzależniona ona jest od wartości zastawu i zdolności pożyczającego do jej spłaty. Przy dobrych wartościach tych składowych może ona nawet sięgać kilkuset tysięcy złotych. I podobnie jak w przypadku każdej innej pożyczki gotówkowej, również ta z zastawem nieruchomości może być wzięta na dowolny cel: samochód, wycieczkę lub coś innego. Żaden bank nie będzie pytał, na co bierze się pieniądze i na przykład od tego uzależniał ich przyznanie.

Sprawdzą historię

Oczywiście wraz z wnioskiem o przyznanie pożyczki pod zastaw nieruchomości również trzeba przedstawić w banku wiele dokumentów w tym te potwierdzające prawo do nieruchomości mającej być zastawem i informacje o dochodach. Po złożeniu wniosku bank – jak w każdym innym przypadku - sprawdzi również historię kredytową i jeżeli okaże się, iż w bazie są ślady, że w przeszłości składający wniosek o pożyczkę miał kłopoty ze spłatą kredytów, zalegał z alimentami lub nie płacił innych swoich rachunków, może takiej pożyczki - mimo świetnego zastawu - nie dostać.

Trzeba również pamiętać, aby nieruchomość mająca być zastawem nie była obciążona żadnym innych kredytem. Na przykład hipotecznym na zakup takiej nieruchomości. Do czasu jego spłaty taki dom lub mieszkanie nie może służyć nowej pożyczce.

Dla tych w trudnej sytuacji

Pożyczki pod zastaw nieruchomości udzielane są także przez firmy pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać osoby, które miały już w przeszłości kłopoty ze spłatą swoich długów i są w trudniej sytuacji finansowej. Ponieważ takie firmy nie sprawdzają historii kredytowej i czasami nawet nie żądają zaświadczeń o dochodach. Wystarczą im dokumenty potwierdzające własność nieruchomości i założenie hipoteki na jej księdze wieczystej. Taka pożyczka jest jednak oprocentowana w wysokości kilkudziesięciu procent i może być trudno ja spłacić. A to wiąże się ze stratą nieruchomości będącej zastawem.

Informacje dodatkowe 

Sprawdź pożyczki pod zastaw nieruchomości Warszawa - wejdź na stronę pozyczpodzastaw.pl