W dniach 28-30 marca 2019 roku, po raz dwudziesty w piaseczyńskim Domu Kultury odbędzie się Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA.

Pomysłodawcą i dobrym duchem festiwalu jest Ewa Kłujszo, wieloletni instruktor teatralny, twórca niezliczonych grup teatralnych działających przy Centrum Kultury w Piasecznie.

Festiwal Małych Form Teatralnych EFFka to konfrontacja dorobku zespołów teatralnych oraz inspirowanie młodych ludzi do pracy nad małą formą sceniczną. W imprezie biorą udział grupy teatralne z terenu całej Polski , a w jury zasiadają aktorzy, instruktorzy teatralni, teatrolodzy. W każdym roku na kameralnej scenie Domu Kultury prezentuje się blisko 30 teatrów w trzech kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne, dzieci szkolne oraz młodzież. Jurorzy wybierają najlepsze spektakle w danej kategorii, przydzielają wyróżnienia teatralne dla młodych adeptów tej sztuki, nagradzają reżyserię, scenariusz, scenografię. Podczas trzech dni festiwalowych możemy zobaczyć zarówno rozbudowane w formie inscenizacje teatralne, pełne muzyki i tańca, jak bardzo poważne monodramy, z którymi mierzą się najstarsi uczestnicy przeglądu.

To trzy dniowe święto Teatru. Zapraszamy wszystkich którzy kochają tę dziedzinę sztuki, sami grają w zespołach teatralnych lub chcą oglądać przedstawienia innych, zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie, uczyć się, zobaczyć jak wiele różnorodności kryje się pod nazwą Teatr.

W jury festiwalu zasiądą:
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński,
- Grzegorz Emanuel,
- Hanka Brulińska,
- Sławomir Holland,
- Małgorzata Ostrowska-Królikowska.  

Patronat medialny: Kurier Południowy, Przegląd Piaseczyński, Gazeta Piaseczyńska, Piasecznonews.pl, Naszepiaseczno.pl

Więcej informacji, można przeczytać w wydarzeniu: EFFKA - Festiwal Małych Form Teatralnych 2019.