Nowi europosłowie wybrani w 4 okręgu wyborczym
Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w naszym powiecie zostały ogłoszone. Frekwencja wyniosła 51,19%, co jest wynikiem o 10,54% wyższym niż średnia krajowa. Poniżej przedstawiamy listę europosłów wybranych w naszym 4. okręgu wyborczym.
  1. Frekwencja w powiecie: 51,19%
  2. Wynik wyższy o 10,54% od średniej krajowej
  3. Lista wybranych europosłów
  4. Podziękowania za udział w wyborach

W 4. okręgu wyborczym do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych, co odzwierciedla różnorodność poglądów w naszym regionie. Z ramienia Koalicji Obywatelskiej mandaty zdobyli Marcin Kierwiński, Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz poseł Michał Szczerba.

Prawo i Sprawiedliwość będzie reprezentowane przez Małgorzatę Gosiewską i Tobiasza Bocheńskiego. Z kolei Konfederacja wprowadziła do Parlamentu Europejskiego Ewę Zajączkowską-Hernik.

Mandat z listy Trzeciej Drogi zdobył Michał Kobosko, natomiast Lewica będzie miała swojego przedstawiciela w osobie Roberta Biedronia.

Frekwencja wyborcza w naszym powiecie wyniosła 51,19%, co jest wynikiem o 10,54% wyższym niż średnia krajowa. To pokazuje, że mieszkańcy aktywnie uczestniczą w procesach demokratycznych i zależy im na przyszłości Unii Europejskiej.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. Wasza aktywność jest kluczowa dla kształtowania naszej wspólnej przyszłości.


Opierając się na: Starostwo Powiatowe w Piasecznie