Policjanci bardzo aktywnie prowadzą spotkania w placówkach oświatowych. Niemal każdego dnia odwiedzają szkoły i przedszkola. Ostatnio na temat bezpieczeństwa rozmawiali z uczniami w Szkole Podstawowej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie. Spotkanie było świetna okazją do utrwalenia wiedzy przed zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami.

Profilaktyka i nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa jest bardzo ważna. Doskonale wiedzą o tym piaseczyńscy policjanci, którzy niemal każdego dnia odwiedzają placówki oświatowe. Sierż. szt. Wioletta Domagała - piaseczyński profilaktyk, w ostatnich dniach spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstancinie - Jeziornie. Była to świeta okazja, by przypomnieć uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa przez zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami.

Policjantka opowiedziała uczniom jak aktywnie, ale przede wszystkim bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz jak prawidłowo przekazywać informację operatorowi numeru 112, kiedy coś się wydarzy.

Uczestnicy spotkania jak zwykle chętnie brali udział w zajęciach, zadając prowadzącej pytania. Okazało się również, że wszystkie zasady bezpieczeństwa są uczniom doskonale znane.

 

asp. Magdalena Gąsowska