27-letnia mieszkanka Konstancina-Jeziorny zakupiła za pośrednictwem internetu, od prywatnej osoby, bilety na koncert muzyczny który miał się odbyć na warszawskim Torwarze. Kiedy dotarła na miejsce, na wydarzenie nie została wpuszczona bo jak się okazało bilety były fałszywe! Apelujemy o ostrożność przy transakcjach internetowych!

W siedzibie Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie pojawiła się 27-letnia mieszkanka gminy, która poinformowała, że została oszukana podczas zakupu biletów na wymarzony koncert. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że na jednym z portali społecznościowych znalazła ogłoszenie, w którym prywatna osoba oferowała sprzedaż biletów. Zainteresowana zakupem 26-latka skontaktowała się z ogłoszeniodawcą, który przesłał jej zarówno skan biletów jak również potwierdzenie, że zakupił je na oficjalnej stronie sprzedażowej wejściówek na eventy. Kobieta, na wskazane przez sprzedającego konto, przelała 500 złotych.

Niestety, radość z możliwości pójścia na koncert nie trwała długo. Kiedy kobieta wybrała się na warszawski Torwar, gdzie miało odbyć się wydarzenie, nie została na nie wpuszczona. Okazało się, że wejściówki które posiada są fałszywe, a kody kreskowe znajdujące się na bilecie nie figurują w systemie.

Na kanwie tego zgłoszenia apelujemy o ostrożność przy transakcjach internetowych. Bilety na wydarzenia sportowe i kulturalne najlepiej jest kupować za pośrednictwem podmiotów uprawnionych do ich sprzedaży, tylko wtedy mamy gwarancję, że nie trafimy na oszusta!

 

asp. Magdalena Gąsowska