Piaseczyńscy dzielnicowi zatrzymali dwie osoby poszukiwane. 42-latek decyzją Sądu Rejonowego w Piasecznie miał spędzić w zakładzie karnym 86 dni, 22-latka poszukiwali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Morągu.

Dzielnicowi w trakcie codziennej służby kontrolują miejsca, gdzie może dochodzić do naruszeń porządku, rozmawiają z mieszkańcami, ostrzegają przed zagrożeniami ale też kontrolują miejsca potencjalnego pobytu osób poszukiwanych.

W poniedziałkowy poranek piaseczyńscy dzielnicowi zatrzymali 42-latka poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia. Decyzją Sądu Rejonowego w Piasecznie, mężczyzna najbliższe 84 dni miał spędzić w zakładzie karnym, jednak tam nie trafił. Uwolił się od kary zastępczej pozbawienia wolności poprzez zapłacenie grzywny w kwocie blisko 3500 złotych na konto sądu.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych w ręce stróżów prawa wpadł 22-latek. Sprawdzenie w policyjnych systemach informacyjnych potwierdziło, że poszukują go funkacjonariusze Komisariatu Policji w Morągu na podstawie zarządzenia Prokuratury Rejonowej w Olsztynie. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna zosał zwolniony.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.  

Przypominamy, że aktualny wykaz osób poszukiwanych znajduje się na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji: http://poszukiwania.policja.waw.pl/

Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość.

 

asp. Magdalena Gąsowska