Jak alkomat może pomóc w uniknięciu jazdy pod wpływem alkoholu w przyszłości

Alkomaty to jedna z wielu technologii, które mogą w przyszłości pomóc uniknąć jazdy pod wpływem alkoholu. Te urządzenia mogą pomóc Ci uniknąć picia i prowadzenia samochodu, dostarczając informacji zwrotnych, takich jak „jesteś odurzony” lub „nie jesteś odurzony”. Alkomat to urządzenie, które mierzy ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Istnieją dwa rodzaje alkomatów – ręczny i stacjonarny.

Jak zachować bezpieczeństwo przed wypadkiem związanym z alkoholem, znając swój wynik oddechu?

Alkomat ręczny jest na tyle mały, że mieści się w kieszeni i wykorzystuje światło podczerwone do pomiaru poziomu alkoholu we krwi w organizmie. Natomiast alkomaty stacjonarne znajdują się zwykle w pobliżu wejść do miejsc takich jak bary, kluby czy restauracje, które mierzą zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, gdy przez nie przechodzisz.

Najlepszym sposobem na uniknięcie wypadku związanego z alkoholem jest poznanie wyniku oddechowego. W tym przewodniku znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak Twój wynik oddechu może pomóc obniżyć ryzyko wypadku związanego z alkoholem.

Osobom, które piły, łatwo jest upić się szybciej, niż się spodziewali. Może to prowadzić do wielu ryzykownych sytuacji, takich jak jazda pod wpływem alkoholu, wykonywanie niebezpiecznych czynności po pijanemu itp. Prostym sposobem na uniknięcie tego jest obliczenie wyniku oddechowego przed wypiciem czegokolwiek.

Twój wynik oddechu to liczba opisująca prawdopodobieństwo, że jesteś zbyt nietrzeźwy, by prowadzić samochód lub wykonywać inne czynności. Jest obliczany na podstawie tego, ile czasu zajmuje poziom alkoholu we krwi (BAC) osoby po zaprzestaniu picia alkoholu poniżej 0,08%.

Znaczenie znajomości zawartości alkoholu we krwi, zanim zaczniesz pić lub prowadzić samochód

Alkohol i prowadzenie pojazdów to poważny problem w Stanach Zjednoczonych. Ale z jakiegoś powodu ludzie nie myślą o zawartości alkoholu we krwi przed piciem lub prowadzeniem samochodu. Badanie opublikowane przez Narodowy Instytut Zdrowia wykazało, że osoby, które miały stężenie alkoholu we krwi (BAC) 0,08, wykazywałyby zaburzenia w podejmowaniu decyzji i koordynacji fizycznej, ale nie były w stanie chodzić w linii prostej. Gdy ktoś osiągnie 0,08 BAC, jego oczy nie będą się prawidłowo skupiać i zaczynają niewyraźnie mówić, a także tracą kontrolę nad ruchami oczu i ruchami ciała. W tym momencie byliby zbyt pijani, aby chodzić bez potykania się i upadku (NHTSA).