Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Piaseczyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Obaj unikali odpowiedzialności za czyny popełnione w przeszłości. Jeden z nich kolejny rok spędzi teraz w areszcie śledczym, drugi miał więcej szczęścia - uregulował zaległe kary grzywny i został zwolniony do domu.

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili miejsce pobytu poszukiwanego i złożyli mu wizytę. Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i nic nie wskazywało na to, że chciałby odpowiedzieć za swoje czyny popełnione w przeszłości. Kres temu położyli funkcjonariusze. 53-latek został zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym, gdzie spędzi teraz najbliższy rok.

Jeszcze tego samego dnia piaseczyńscy dzielnicowi zatrzymali 42-latka. Mężczyzna był skazany na karę grzywny, której pomimo wezwań nie opłacił. Sąd postanowił zamienić ją na areszt. Został on zatrzymany. W trakcie realizacji czynności powiedział dzielnicowym, że posiada pieniądze i opłaci grzywnę. Funkcjonariusze umożliwili mu realizację sądowego nakazu, a po sporządzeniu właściwiej dokumentacji zwolnili go do domu.

 

nadkom. Jarosław Sawicki/G.P